ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині методом ПЛР протестували уже понад тисячу осіб, експрес-тестами – більше

Здоров'я 3004
Дослудження методом ПЛР провели понад тисячі особам
Дослудження методом ПЛР провели понад тисячі особам. Фото: stock.adobe.com

Більшість зроблено для жителів Хмельницького.

Про це повідомив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин під час брифінгу. За його словами, тестування методом ПЛР зробили уже 1081 людині в області.  

«Це орієнтовно півтори тисячі реакцій, адже є випадки, коли одній людині роблять декілька разів тести. Із цієї кількості – 470 людей із Хмельницького і 253 для медичного персоналу. Решта ПЛР-тести зроблені жителям районів», – уточнює міський голова.

У місті також активно продовжують проводити експрес-тестування. За словами міського голови, станом на 12 годину сьогодні, 22 квітня у Хмельницькому зроблено 1378 експрес-тестів. Більшість із них – 1037 – медичним працівникам. Ще частиною протестували 117 продавців, 40 кондукторів та 19 священиків.

«Із усієї кількості експрес-тестів було 48 сумнівно-позитивних. В усіх випадках відібрані біоматеріали на ПЛР-дослідження і майже усі вони показали негативний результат. Ще результати по восьми випадках чекають сьогодні до кінця дня», – каже міський голова.

Від сьогодні у Хмельницькому почали також робити експрес-тестування працівникам екстреної швидкої допомоги, це орієнтовно три сотні людей.

«По експрес-тестуванню ми чули різні думки, але ми продовжуємо і вважаємо це абсолютно правильним. Це дає нам можливість виявити носіїв і ми маємо позитивні приклади з інших міст - зазначив Олександр Симчишин.

Зазначимо, що раніше головний державний санітарний лікар у Хмельницькій області Олег Балашов. повідомляв, що жоден нормативно-правовий акт, яким користуються лікарі, під час запобігання поширенню коронавірусу, не передбачає проведення дослідження експрес-тестами.

Він додав, що фактично напряму бюджетних коштів на екстпрес-тести не витрачали, лише ті, які були виділені медичним закладам для придбання обладнання. Решта тестів, або закупили представники бізнесу, або "подарували хороші друзі із Житомира".

Нагадаємо, станом на 9 ранку 22 квітня у Хмельницькій області зареєстровано 62 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, із них уже 6 одужали.

До теми: Елементарні речі захищають ефективніше, ніж експрес-тести, – головний санітарний лікар області

Коментарі:

Андрей 24.04.2020 01:49

да

а 24.04.2020 01:35

а

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую