ye-logo.v1.2

У Нетішині незабаром запрацює лабораторія, де робитимуть ПЛР-тести

Здоров'я 1427
Лабораторія у Нетішині має запрацювати в жовтні
Лабораторія у Нетішині має запрацювати в жовтні. Фото: ілюстративне з pixabay.com

Наразі такі дослідження роблять лише у Хмельницькому.

 У Нетішині за кошти міського бюджету відремонтували приміщення та закупили необхідне обладнання для роботи ПЛР-лаболаторії. Знаходитиметься відділення молекулярно-генетичних досліджень на базі Спеціалізованої медико-санітарної частини міста Нетішин. Як розповів головний лікар медустанови Василь Пословський, обійшлась лабораторія бюджету місту приблизно у півтора мільйона гривень.

«Два тижні тому до нас приїхали інженери компанії, в якої ми купили обладнання. Вони ввели в експлуатацію лабораторію і провели навчання для лікарів-лаборантів. Також нас обстежила Держпродслужба у Хмельницькій області, перевірила чи все відповідає нормам. Потім ми закупили тест-системи і два дні працювали у тестовому режимі над обстеженням мазків – біологічного матеріалу. Результати й самі біологічні матеріали, які ми досліджували, направили у Хмельницький обласний лабораторний центр для перевірки. Чекаємо результатів», - розповів керівник медзакладу.

Очікує нетішинська ПЛР-лаболаторія також і відповіді від Міністерства охорони здоров'я, щодо зміни ліцензії. Лише після завершення усіх цих процедур громадяни зможуть за направленням лікаря безкоштовно робити ПЛР-тест на коронавірус. До слова, зараз це можна зробити лише у декількох лабораторіях міста Хмельницького.

«Я думаю, ми зможемо почати робити тести уже приблизно з 5 жовтня. Масимальна потужність нашої лабораторії - 72 тести, два з них пробні. Виходить одна постановка 70 тестів в день. Якщо будуть непередбачувані ситуації, тоді й дві постановки зможемо робити», - каже Василь Пословський.

У планах  робити платні ПЛР-дослідження. Для цього медустанову зареєструють в Центрі громадського здоров'я державного рівня. Попередньо, виконавчий комітет Нетішинської міської ради має погодити калькуляцію, тобто розрахунок вартості одного тесту.

«Скільки коштуватиме тест на коронавірус, поки не знаю. Це мають обрахувати економісти, зважаючи на вартість тест-системи, амортизацію апарату, комунальні платежі, зарплату персоналу. Думаю, ціна буде точно не вищою ніж у Хмельницькому», - запевняє лікар.

Лабораторія обслуговуватиме не лише мешканців міста Нетішин, хоча, фактично, всі кошти на її створення надійшли із бюджету міста-супутника. Направляти на тести сюди будуть і жителів сусідніх районів. Тест-системи для досліджень таких біологічних матеріалів надсилатиме Хмельницький обласний лабораторний центр. Для людей, які захочуть зробити дослідження аби не сидіти на самоізоляції, або якихось інших причин, тест буде платний, а тест-системи закуплятиме для них нетішинська лабораторія.

Читайте також: Вихід з ізоляції без тестів: змінено алгоритм лікування хворих на коронавірус

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую