ye-logo.v1.2
21 Жовтня, 2020

Вихід з ізоляції без тестів: змінено алгоритм лікування хворих на коронавірус

Здоров'я 71943
Контактні особи після 14-денної ізоляції можуть не здавати ПЛР-тест
Контактні особи після 14-денної ізоляції можуть не здавати ПЛР-тест. Фото: pixabay.com

Тестуватимуть лише тих контактних осіб, які мали симптоми.

В Україні змінили алгоритм лікування хворих на коронавірусну інфекцію у декількох позиціях. Як повідомив перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Роман Примуш під час брифінгу, зміни відбулись в частині виходу із самоізоляції контактних осіб.

«На вихідних був опублікований наказ Міністерства охорони здоров'я щодо алгоритму лікування хворих на COVID-19. Фактично, деякі позиції зазнали змін. Зокрема, змінюється підходи до ПЛР-тестування. Так тест здійснюватиметься лише у випадку наявності ознак захворювання. Якщо раніше тестували контактних осіб незалежно від того, чи були у них симптоми, чи ні на 14 день, то зараз обов'язковому дослідженню підлягають особи з підозрою, з пневмоніє, з позитивним ІФА-тестом», - зазначив Роман Примуш.

Дещо змінились критерії й щодо осіб, яких будуть вважати такими, що одужали. Це, як і раніше, наявний негативний ПЛР-тест. Окрім того, якщо людина захворіла на COVID-19 і вже минуло 10 днів з появи симптомів, а далі протягом наступних трьох днів симптоматики немає, то лікар може закривати лікарняний без ПЛР-дослідження.

«Це ж стосується і контактних осіб. Якщо раніше контактні поміщались на 14-денну ізоляцію і після того могли приступити до роботи лише після негативного ПЛР-тесту, то наразі такого не вимагається. Якщо особа протягом цього періоду не мала ніяких проявів хвороби, то вона без лабораторного обстеження може приступати до роботи або навчання», - додав Роман Примуш.

Тобто, всі ті навчальні заклади або класи, які переходити на дистанційну освіту через COVID-19 можуть повернутись до звичного навчання без тестування, якщо протягом 14 днів ніхто з учнів чи педагогів не мав ознак захворювання.

Читайте також: У навчальних закладах області продовжують виявляти хворих на COVID-19

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую