ye-logo.v1.2

У Кам’янець-Подільському районі зафіксували випадок ботулізму

Здоров'я 5761
Чоловік захворів на небезпечне харчове отруєння після вживання в їжу консервованих грибів домашнього виготовлення
Чоловік захворів на небезпечне харчове отруєння після вживання в їжу консервованих грибів домашнього виготовлення. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Його пов’язують зі споживанням консервованих грибів.

На Кам’янеччині зафіксували випадок ботулізму. Про це сайту «Є» повідомили в Державній установі «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України». Зазначають, що чоловік захворів на небезпечне харчове отруєння після вживання в їжу консервованих грибів домашнього виготовлення. На щастя, він вчасно звернувся за допомогою до лікарів, і йому вдалося врятувати життя. Чоловіку ввели протиботулінічну сироватку, а це наразі єдине специфічне лікування від ботулізму.

Валентина Щавінська, лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», зазначає, що за статистикою минулих років, «пік» випадків ботулізму припадає на січень, коли люди починають відкривати консервовані запаси.

«Ботулізм – небезпечне харчове отруєння, яке виникає при споживанні консервованих харчових продуктів домашнього виготовлення: тушонок, паштетів, рибних консерв, маринованих грибів, баклажанної та кабачкової ікри», - каже Валентина Щавінська. І наголошує, що усі випадки, які фіксують, пов’язані зі споживанням консерв саме домашнього виготовлення. Випадків ботулізму, які були б пов’язані з продуктами промислового виробництва, не траплялося.

За її словами, паличка ботулізму, яка роками «живе» в землі, потрапляє в консервацію із неретельно обробленими продуктами, і починає розвиватися саме в герметично закритій банці при відсутності кисню. А от скажімо, в заморожених, квашених чи засолених продуктах, тих же грибах, навпаки, токсини не розвиваються, оскільки тут є доступ повітря. Варто додати, що ботулотоксини не змінюють запаху чи кольору продуктів. Тому краще консервовані тушонки чи гриби перед споживанням піддати термічній обробці: просмажити або відварити протягом 30 хвилин. Токсин під дією температури руйнується.

«Потрапивши в організм людини, паличка починає продукувати ботулінічний токсин, який вражає центральну нервову систему, - каже Валентина Щавінська. - Розлади кишкового тракту, блювота, болі в кишківнику, сухість в роті, втрата гостроти зору – ознаки ботулізму, які виникають від кількох годин до 5 днів від моменту споживання неякісного продукту. Саме тому за таких ознак варто терміново звернутися до лікаря. Чим раніше людині нададуть допомогу і введуть протиботулінічну сироватку, тим вищі шанси вижити. Адже це захворювання смертельне і самолікування недопустиме».

Читайте також: Наслідки грибного сезону: отруїлось понад три десятки мешканців області.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую