ye-logo.v1.2

Наслідки грибного сезону: отруїлось понад три десятки мешканців області

Здоров'я 1620
У 2020 році рекордна кількість отруєнь грибами
У 2020 році рекордна кількість отруєнь грибами. Фото: ілюстративне з архіву

11 з них – хмельничани.

У Хмельницькій області цього року зафіксували 31 випадок отруєння грибами. Як розповідає лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська, 11 з них - мешканці міста Хмельницького.

«Маємо, на жаль, один летальний випадок. Хмельничанка разом із чоловіком збирали гриби у лісах Хмельницького району. Після споживання грибів жінці стало зле, але вона не викликала ні швидку, ні лікаря. Чотири дні вона приймала ентеросорбенти. У лікарню її уже доставили без свідомості, де вона й померла. Чоловік також мав отруєння, але, ймовірно він менше з'їв грибів. В організмі померлої виявили речовини, які притаманні мухомору червоніючому. Я так думаю, що подружжя сплутало цей гриб, з якимось іншим», - каже Валентина Щавінська.

Додає, що цьогорічна статистика за кількістю отруєнь грибами вражає. Адже минулі роки на Хмельниччині фіксували по 6-7 випадків, а у 2019 у Хмельницькому не було жодного такого випадку. Цьогоріч осінь виявилась урожайною на гриби, причиною тому, припускає, були висока температура повітря, як для такого сезону.

Валентина Щавінська наголошує, що вагітним, жінкам, які годують грудьми, дітям,  та особам  похилого віку не варто вживати гриби, оскільки вони важко перетравлюються. Не варто збирати гриби біля трас, скотомогильників та інших місць, де є забруднення повітря та ґрунту. Адже гриби всмоктують солі важких металів, які накопичуються в організмі. Окрім того, радить усім хто консервував або морозив гриби, перед виживанням ще раз їх проварити або посмажити.

Читайте також: Через отруєння грибами в лікарню потрапило семеро хмельничан

  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую