ye-logo.v1.2

У лікарнях Хмельниччини виникли проблеми з киснем для хворих на коронавірус

Здоров'я 3308
Наразі єдиним постачальником скрапленого медичного кисню для Хмельницької області є ТОВ Фірма «Львівкисень»
Наразі єдиним постачальником скрапленого медичного кисню для Хмельницької області є ТОВ Фірма «Львівкисень». Фото: ілюстративне istockphoto.com

Наразі говорять про затримки з його постачанням.

Сьогодні, 15 березня, представники виконавчого комітету Славутської міської ради у фейсбуці повідомили про проблеми з киснем для хворих на COVID-19. Вони написали, що Славутську міську лікарню в повному обсязі не забезпечують медичним киснем. Ситуацію назвали критичною й тому звертатимуться до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія.

Кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися причини проблем з постачанням кисню та з’ясувати, яка наразі ситуація у Хмельницькому та Шепетівці — містах з найбільшою кількістю госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

За словами заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша, наразі Хмельниччину й загалом весь західний регіон країни медичним киснем забезпечує лише одна компанія — ТОВ Фірма «Львівкисень». Він надходить у лікарні в скрапленому стані. Однак через велике навантаження це підприємство почало затримувати нові поставки.

«В місті та загалом в області непроста ситуація з постачанням кисню, однак вона не є критичною. Перебоїв поки немає, є лише затримки, — пояснює Роман Примуш. — Нові поставки скрапленого кисню відбуваються кожні два дні. Однак неможливо зробити великі його запаси, щоб його вистачило на тиждень-два. Є лише цистерни, у яких можна зробити запаси на два-три дні».

Він розповів, що дещо краща ситуація у Хмельницькій інфекційній лікарні. Медзаклад має кисневий генератор, кисневі концентратори, а також сформовано запаси балонів з нескрапленим киснем.

«У Хмельницькій міській лікарні ситуація дещо складніша, адже у ній відсутній промисловий кисневий генератор. Тому наразі доводиться у деяких випадках її пацієнтів на невеликий проміжок часу підключати до кисневих балонів», — пояснив Роман Борисович.

Головна лікарка Шепетівської центральної районної лікарні Валентина Савчук розповіла, що у її медзакладі теж непроста ситуація. Однак поки вдається з нею справлятися.

«Сьогодні на ранок у нас до кисню було під’єднано 37 хворих на коронавірус. Якщо «Львівкисень» нам привозять кріоциліндри хоча б раз на дві доби, то медичного кисню нам ще вистачає. Також балони з киснем нам привозить «ПроскурівТехГаз», — каже Валентина Миколаївна. — Якщо ж «Львівкисень» затримає поставку, доводиться просити «ПроскурівТехГаз», щоб вони кожного дня привозили балони».

Нагадаємо, станом на 13-у годину 15 березня у Хмельницькій інфекційній лікарні перебувало 158 пацієнтів з COVID-19 та 7 з підозрою. Відповідно: у Хмельницькій міській лікарні 112 хворих і 17 підозр, у Шепетівській ЦРЛ 102 хворих і 25 підозр, у Славутській ЦРЛ 66 хворих і 15 підозр… Загалом станом на першу половину дня 15 березня на Хмельниччині підтвердили 329 нових випадків інфікування коронавірусом.

Читайте також: Залишкові дози вакцини: як записатися і які умови вакцинування

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую