ye-logo.v1.2

Залишкові дози вакцини: як записатися і які умови вакцинування

Суспільство 1464
Публічне щеплення, тобто із фото на власних сторінках, чи у ЗМІ, є однією з умов вакцинування залишковими дозами
Публічне щеплення, тобто із фото на власних сторінках, чи у ЗМІ, є однією з умов вакцинування залишковими дозами. Фото: galinfo.com.ua

На Хмельниччині відкрито запис на вакцинування залишковими дозами вакцини.

В Україні, з метою недопущення утилізації залишкових доз вакцини, офіційно дозволили щеплювати громадських діячів, лідерів думок, публічних осіб, представників мистецьких кіл. Записатися на вакцинування залишковими дозами вакцини проти COVID-19 можуть як учасники бойових дій, народні депутати та представники органів місцевого самоврядування, так і журналісти, письменники і працівники сфери культури. Умовою такого вакцинування є публічність.

Ті, хто готовий та бажає публічно на власному прикладі підтримати вакцинальну кампанію проти COVID-19, можуть записатися, заповнивши форму за посиланням. 

У Хмельницькому обласному центрі громадського здоров'я пояснюють, що це робиться «для розвіювання міфів та фейків щеплення публічних осіб відбувається добровільно і з використанням виключно залишкових доз вакцин, якщо такі є наприкінці дня».

Як пояснює заступник директора департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська, усі, хто має бажання вакцинуватися від ковіду, мають можливість записатися до листа очікування.

«Мова йде про те, що запитися можна через єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія», мобільний додаток до нього та через Національний контакт-центр МОЗ. Ми наполягаємо на тому, щоб у кожному центрі ПМСД також здійснювався цей запис, або через сімейного лікаря, або через відповідальну особу, яку визначили у центрі. Коли підійде етап вакцинації, який очікується, цих людей будуть повідомляти першочергово. Окремо також внесені зміни до дорожньої карти вакцинації, якими рекомендовано, за наявності залишкових доз вакцини, залучати до вакцинації громадських діячів і публічних людей», — пояснює Тетяна Косовська.

Нагадаємо, вакцинуватися залишковими дозами вакцини можуть:

1) учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях;

2) народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних організацій;

3) видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, старших 60 років».

Однак, у Хмельницькому обласному центрі громадського здоров’я кажуть, хоча в наказі МОЗ й прописані вікові обмеження до письменників, журналістів, спотртсменів і т.д, вони рекомендують записуватися і тим, кому менше шестидесяти років.

«Записуватися треба всім видатним письменникам, журналістам, спортсменам, музикантам, акторам, співакам, іншим діячам сфери культури. А далі, по мірі того, як будемо проводити щеплення і як будуть наявні залишкові дози, думаю, буде можливість вакцинувати і молодших 60 років», — пояснює директор Хмельницького обласного центру громадського здоров’я Наталя Ткачук.

Варто зауважити, що умовою вакцинування вищеперерахованих осіб є саме публічність.

«Публічне щеплення, тобто із фото на власних сторінках, чи у ЗМІ, є однією з умов вакцинування залишковими дозами. Людина своїм авторитетом декларує, що вона не входить до такзваних «антивакцинальщиків», хоче зупинити пандемію і так далі», — пояснює Наталя Ткачук і додає, що про терміни вакцинації говорити важко, адже це може бути через декілька днів, а може бути через місяць.

Записатися на вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 публічним особам та громадським діячам Хмельницької області можна за цим посиланням.  

Читайте також: Вакцини від коронавірусу: відмінності між препаратами, які має отримати Україна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую