ye-logo.v1.2

Хмельниччину можуть перевести до «червоної» зони: які обмеження діятимуть

Здоров'я 17830
В області перевищено три показники епіднебезпеки – це рівень госпіталізації хворих, коефіцієнт виявлення хворих та загальний рівень захворюваності
В області перевищено три показники епіднебезпеки – це рівень госпіталізації хворих, коефіцієнт виявлення хворих та загальний рівень захворюваності. Фото: з архіву

В області три дні поспіль перевищено три показники епіднебезпеки.

На Хмельниччині вже найближчим часом можуть запровадити обмеження «червоної» зони. Про це сьогодні під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації розповів заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Ткачук.

«За тими даними, які маємо, Хмельниччина наближається до «червоного» рівня епіднебезпеки, - зазначив він. - Сьогодні третій день поспіль в області перевищено три показники епіднебезпеки – це рівень госпіталізації хворих, коефіцієнт виявлення хворих та загальний рівень захворюваності. Відтак, державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій юридично матиме всі підстави перевести нашу область в «червону» зону. І швидше за все вона це зробить».

Які обмеження «червоної» зони

У вересні Кабмін затвердив зміни до правил дії карантину. Зокрема, навіть у «червоній зоні» вакциноване населення може не дотримуватися частини обмежень.

Освіта. У «червоній» зоні заборонено відвідувати заклади освіти. Винятком є лише ті заклади, усі 100 відсотків працівників яких пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19. Останнє має підтверджувати інформація Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку «Дія».

Торгівля. Заборонено роботу непродовольчих ринків. Також заборонено приймати відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам, крім низки винятків. Зокрема, якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин (обмеження покупців до іншого асортименту таких закладів не буде передбачено), а також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом.

Під ці заборони не підпадають ринки та заклади, усі працівники яких пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Заклади громадського харчування, культура, спорт і масові заходи. Власне заборонено роботу кафе, ресторанів, барів, їдалень. Вони можуть лише займатися доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос. Також заборонено роботу спортзалів, фітнес-клуб, басейнів, усіх закладів культури, крім історико-культурних заповідників.

Крім того, заборонено проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів.

Переліку цих обмежень можна не дотримуватися, якщо усі працівники таких закладів чи організатори масових заходів пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, мають негативний ПЛР-тест чи одужали від COVID-19.

Громадський транспорт. Уже з 21 жовтня в Україні розпочнуть діяти нові правила перевезень пасажирів між регіонами на час дії карантину. Зокрема, в регіонах, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки у водіїв та пасажирів регулярних та нерегулярних міжобласних перевезень вимагатимуть документи, які підтверджують їх COVID-безпечність.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую