ye-logo.v1.2

«95 відсотків виявлених випадків коронавірусу на Хмельниччині - штам «Дельта» - епідеміологи

Здоров'я 2040
У жовтні на коронавірус захворіли в понад три з половиною рази більше мешканців області, ніж в попередньому місяці
У жовтні на коронавірус захворіли в понад три з половиною рази більше мешканців області, ніж в попередньому місяці. Фото: ілюстративне pixabay.com

Наразі в області фіксують понад тисячу нових випадків хвороби щодня.

У жовтні на Хмельниччині стрімко зросла захворюваність на Covid-19, а в перші дні листопада нових випадків фіксують ще більше. Порівняно з вереснем хворих на коронавірус у жовтні виявляли більше в понад три з половиною рази. Про це сьогодні під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації розповів виконувач обов’язків гендиректора держустанови «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Микола Габрикевич.

«У жовтні мали невтішний рекорд - 20 тисяч 649 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, - каже Микола Габрикевич. - І, скажімо, якщо ще в серпні ми мали менше двох сотень випадків за добу, у жовтні вже понад 600, то наразі маємо понад тисячу нових випадків хвороби щодня. 95 відсотків виявлених випадків коронавірусу – штам «Дельта». Чим він небезпечний? Симптоми проявляються з 3-7-го дня хвороби. Людина, може інфікувати до початку симптомів велику кількість людей, тобто зростає контагіозність вірусу. Саме тому він так швидко поширюється».

За даними епідеміологів, наразі у невакцинованих хворих спостерігаються досить важкі симптоми: страждають не тільки легені, але й нирки, частина пацієнтів потребує переходу на діаліз.

Зріс, за словами Миколи Габрикевича, і рівень госпіталізації хворих на Covid-19, які потребують допомоги в стаціонарі, – з 40,9 відсотків до 112-ти відсотків на 100 тисяч населення.

«Наразі 75 відсотки ліжкок з киснем зайняті, - каже він. - В резерві залишилося ще 200 ліжок з киснем в госпіталі ветеранів, який поки не приймає хворих на коронавірус. Спостерігаємо, що наразі більше людей почали щеплюватися. І якщо врахувати кількість щеплених та людей, які перехворіли за останній час, то дуже сподіваємося, що зможемо мати колективний імунітет».

Додамо, що за даними Міністерства охорони здоров’я, на Хмельниччині на сьогоднішній день повний курс вакцинації від Covid-19 пройшли 220 тисяч 671 людина.

Читайте також: «Червона зона»: що хмельничани думають про посилення карантину (відеоопитування)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую