Гаряча тема:
- Війна
У Хмельницькому відкрили хоспіс: як допомагатимуть невиліковно хворим
Заклад запрацює через кілька днів — 10 січня.
Сьогодні, 5 січня, на вулиці Житецького, 22 відкрили нове відділення Хмельницької міської лікарні — паліативної та хоспісної допомоги. Там перебуватимуть люди з останніми стадіями онкозахворювань, серцево-судинними, неврологічними та іншими невиліковними хворобами. Завдяки належним умовам і догляду, вони зможуть достойно прожити дні, які їм залишилися.
Відділення паліативної та хоспісної допомоги створили на базі стаціонару протитуберкульозного диспансеру, закритого внаслідок медичної реформи. Нещодавно його приміщення відремонтували, підвели кисень, закупили нове обладнання, меблі та протипролежневі матраци. На це з міського бюджету витратили орієнтовно 1 мільйон 900 тисяч гривень.
Для запуску відділення наразі вже є необхідний персонал. У закладі поки розгорнули 30 ліжок, під’єднаних до кисню. Однак їх кількість за потреби можна збільшити до 60-и.
Більшість палат відділення розраховані на шість ліжок
Однак також є палати для двох пацієнтів
За словами міського голови Олександра Симчишина, заклад запрацює з 10 січня. Паліативну та хоспісну допомогу надаватимуть невиліковно хворим безоплатно. Поки що йдеться про людей, які досягли 18-річного віку.
«Вартість утримання таких пацієнтів різна, адже вона залежить від хвороби та їх стану. Наприклад, «лежачі» потребують цілодобового догляду. Натомість є пацієнти, які можуть пересуватися самостійно, й лише потребують знеболення, — розповідає Олександр Симчишин. — Кошти на паліативну та хоспісну допомогу має надавати Національна служба здоров’я України. На одного пацієнта передбачено орієнтовно 18 тисяч гривень».
Усі ліжка під’єднанні до медичного кисню
Він зазначив, що за госпіталізацією жителі Хмельницької громади й не лише можуть звертатися у Хмельницьку міську лікарню або безпосередньо у відділення на вулиці Житецького, 22.
«До запуску цього відділення хмельничани могли отримати паліативну та хоспісну допомогу лише вдома. Її вже три роки надає спеціальна мобільна бригада. Вона робить приблизно 1000-1200 виїздів на рік. Однак до створення мобільної бригади хворі взагалі були позбавленні подібної допомоги», — додав Олександр Сергійович.
Їдальня
Як пояснив начальник міського управління Борис Ткач, люди з невиліковними хворобами потребують особливого піклування. Однак його не завжди можна забезпечити в домашніх умовах. Наприклад, належне знеболення для онкохворих. Нерідко це стає справжнім тягарем для їх родин. Саме такі проблеми має розв’язати відділення паліативної та хоспісної допомоги. Його гасло — якщо не можеш додати життю днів, додай дням життя.
Кімната для відпочинку медпрацівників
«У відділенні надаватимуть чотири види допомоги: медичну, соціальну, психологічну та духовну. Наприклад, тут буде духівник, який забезпечуватиме відповідну підтримку представникам різних конфесій. Таким чином людина зможе прожити відведені їй дні достойно, без жодних мук», — зазначив Борис Ткач.
Склад постільної білизни
Читайте також: Третій рік карантину, або Три сценарії розвитку коронавірусу в Україні
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: