Гаряча тема:
- Війна
Третій рік карантину, або Три сценарії розвитку коронавірусу в Україні
У 2022 році українцям варто готуватися до двох нових хвиль коронавірусу.
З коронавірусом і карантинними обмеженнями, на жаль, нам доведеться жити й впродовж цього року. Хоча захворюваність нині дещо спала, пандемія не поспішає відступати ні в Україні, ні у світі. Особливо викликає занепокоєння досить високий рівень смертності, пов’язаної з ускладненнями COVID-19. Відтак уряд продовжив дію карантину щонайменше до 31 березня. У 2022 році Україну ймовірно спіткає дві нові хвилі коронавірусу: весняна та осіння. Свої прогнози щодо розвитку цієї хвороби підготували представники Українського центру охорони здоров’я.
Згідно з оприлюдненим дослідженням, якщо не станеться несподіваних мутацій коронавірусу країною прокотиться дві нові хвилі захворюваності. Перша, весняна, розпочнеться дещо раніше, ніж у 2021 році. Ймовірно — наприкінці лютого або на початку березня. Це пов’язано з тим, що уряд поки не планує після зимових свят оголошувати жорсткіші карантинні обмеження. Ситуація нормалізується у квітні-травні. Відтак влітку спостерігатиметься досить низький рівень захворюваності на коронавірус.
Наступна хвиля спіткає Україну восени. Від готовності до неї залежатиме, скільки саме українців захворіє й скільки з них помре. Головною проблемою залишиться досить низький рівень вакцинації населення. Ймовірно до кінця року повний курс щеплень від коронавірусу отримає лише 54 відсотки населення країни. Передусім це пов’язано з тим, що ледь не половина українців з різних причин досі не хоче вакцинуватися.
За приблизними підрахунками, впродовж 2022 року на коронавірус перехворіє до 3,3 мільйона українців. На жаль, його ускладнення можуть забрати від 65 тисяч до 110 тисяч життів. Кількість померлих залежатиме від кількох чинників: рівня вакцинації та готовності медичної системи до нових спалахів.
Як розвиватиметься хвороба: якими є сценарії осінньої хвилі коронавірусу
Перший сценарій — адаптація. Вірус з часом може адаптуватися до своїх носіїв. Таким чином не залежно від його штаму кількість інфікованих зросте, але перебіг хвороби буде легшим. Це означає зниження смертності від його ускладнень. Фактично люди житимуть з ним як зі сезонним грипом. Паралельно стане відчутним ефект від вакцинації: лише до десяти відсотків щеплених, які інфікувалися коронавірусом, потрапляють у лікарню. Як наслідок під час осінньої хвилі перехворіти може до 1,7 мільйона українців, з яких 25 тисяч її не переживуть.
Другий сценарій — стагнація. Хоча вірус не адаптується до людей, нових агресивніших його штамів не з’являтиметься. Відтак осіння хвиля коронавірусу у 2022 році буде подібної до торішньої. Щоправда, вакцинація дещо знизить кількість госпіталізованих пацієнтів. За таким сценарієм, перехворіє теж до 1,7 мільйона людей. Однак, на жаль, смертність буде вищою. Хвороба може забрати 41 тисячу життів.
Третій, найбільш песимістичний, сценарій — загострення. Як зазначають аналітики Українського центру охорони здоров’я, він передбачає небажаний, але досить реалістичний перебіг подій. Через одну з мутацій з’явиться значно агресивніший новий штам коронавірусу. Найгірше, що проти нього нинішні вакцини можуть виявитися недостатньо ефективними. Тому під час осінньої хвилі 2022 року ймовірно перехворіють до 1,9 мільйона українців, а 66 тисяч — помруть від ускладнень нового штаму COVID-19.
Читайте також: Курс долара, тарифи та харчі: прогнози на 2022 рік
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: