ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Епідеміологи про рекорд хворих на Covid-19 на Хмельниччині: «Такого стрімкого поширення ми ще не бачили»

Здоров'я 3300
Щеплені від коронавірусу практично не потребують госпіталізації, кажуть епідеміологи
Щеплені від коронавірусу практично не потребують госпіталізації, кажуть епідеміологи . Фото: з архіву редакції

Хмельниччина за кількістю нових хворих на шостому місці.

Статистика нових виявлених випадків коронавірусної інфекції на Хмельниччині стрімко злетіла. Як свідчать дані Ради Нацбезпеки та оборони на сьогодні, 28 січня, в області виявлено 1 тисячу 865 нових підтверджених лабораторно випадків Covid-19. Це найбільший приріст хворих за добу, ніж будь-коли фіксували з початку коронавірусної пандемії.

Загалом в Україні нині також зафіксували черговий рекорд хворих – 34 тисячі 408 випадків Covid-19. Найбільше нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 виявили в двох західних областях - Івано-Франківській та Львівській, на півдні - в Одеській області та в Києві. Хмельниччина за кількістю нових хворих на шостому місці.

Утім, аналізуючи ці цифри, епідеміологи кажуть, що хворих набагато більше.

«Звісно, хворих більше, - каже Микола Габрикевич, генеральний директор «Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України». – Це лише ті дані тестувань, які зареєструвала система учора до 18-ї години. А люди в лабораторії в останні дні працюють до опівночі, а то й пізніше. Дуже велике навантаження зараз».

Статистика нових виявлених випадків коронавірусної інфекції на Хмельниччині стрімко злетіла. Скрін з ресурсу РНБО

Щодня у хмельницькому лабораторному центрі перевіряють близько 4-х тисяч проб з усієї області. В останні дні в середньому понад 60 відсотків з них дають позитивний результат на Covid-19.

«Цей відсоток ще більший у містах, - каже Микола Габрикевич. - Наприклад, було таке, що зі ста відсотків привезених проб з Нетішина - 73 відсотки мали позитивний результат на Covid-19».

Також за його словами значно зросла кількість дітей, у яких підтверджено коронавірус. Це десь 20 відсотків від усіх позитивних проб. А ще тиждень тому дітей, які хворіли, було менше 11 відсотків від загальної кількості. За останні 5 днів захворюваність у дітей зросла більше, ніж вдвічі.

Стрімке поширення коронавірусної інфекції епідеміологи пов’язують зі штамом «Омікрон», хоча лабораторно його на Хмельниччині ще не підтвердили. Але проби до столичної лабораторії відправляють щотижня.

«Він є, - каже Микола Габрикевич. – Бачимо це по тому, як розвивається клініка хвороби, активність процесу поширення. Вони свідчать, що він в нас циркулює. Сьогодні в нас вже перевищений показник рівня госпіталізації – сягнув 63,2 відсотка при допустимому рівні 60 на сто тисяч населення. Лише вчора був 56,5 відсотків. Такого стрімкого росту поширення захворювання ми не пам’ятаємо».

До теми: «Дітей з Covid-19, які потрапляють до лікарень, побільшало» - інфекціоніст

Також за словами головного санітарного лікаря, відсоток щеплених, які хворіють на коронавірус, нині дещо зріс, але такі хворі практично не потребують госпіталізації і легше переносять хворобу.

«Найбільше тішить те, що у нас зменшилася летальність від ускладнень, пов’язаних з ковідом, - каже Микола Габрикевич. - Якщо раніше з початку пандемії загальна летальність була 2,2 відсотка, то наразі за цей тиждень вона знизилася до 0,5 відсотка. Якщо врахувати те, що в нас в області понад 50 відсотків населення щеплені та велика частина перехворіли, то можемо говорити про те, що це зіграло свою роль. Інакше б в нас лікарні тріщали по швах».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую