ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Дітей з Covid-19, які потрапляють до лікарень, побільшало» - інфекціоніст

Здоров'я 2365
Деякі з госпіталізованих дітей потребують лікування в палаті інтенсивної терапії
Деякі з госпіталізованих дітей потребують лікування в палаті інтенсивної терапії. Фото: ілюстративне pixabay.com

Наймолодшому пацієнту, якого наразі лікують від коронавірусу в Хмельницькій інфекційній лікарні, 2 тижні від народження.

Коронавірус все більше почав вражати дітей. Це одна з особливостей нового сплеску Covid-19, який наразі спостерігаємо, кажуть епідеміологи. Саме на дітей в області нині припадають 20 відсотків позитивних тестів на коронавірус. Окрім того, значно зросла з початком нової хвилі й кількість неповнолітніх, які потребують госпіталізації.

«Наразі діти поступають до лікарні значно частіше, ніж це було донедавна, - розповіла сайту «Є» Оксана Піддубна, директорка Хмельницької інфекційної лікарні. – Раніше це були поодинокі випадки, а нині приймаємо хворих дітлахів систематично. Багато дітей, які потрапляють в стаціонар, – це малюки, віком до року. Деякі з них потребують лікування в палаті інтенсивної терапії. Наразі маємо двоє малюків в реанімації – 6-ти і 7-ми місяців».

Наймолодшому пацієнту, якого нині лікують від коронавірусу в Хмельницькій інфекційній лікарні, 2 тижні від народження. Його госпіталізували 25 січня. Малюк - у стані середньої важкості, на щастя, інтенсивної терапії не потребує.

Загалом, на лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні з діагнозом Covid-19 перебувають 20 дітей, з них 9 – це малюки до року. Ще 14 дітей лікуються з іншими хворобами. Загалом, медзаклад може прийняти на лікування 75 дітей.

Хвороба у дітей, з діагнозом Covid-19, за словами Оксани Вікторівни, протікає по різному: спостерігається сильний інтоксикаційний синдром, висока температура, яка досить важко збивається, у декого розвивається пневмонія. Є діти, які мають міксінфекцію, наприклад, ротавірусну в поєднанні з Covid-19.

Інфекціоніст каже, що клінічні прояви, які спостерігають в госпіталізованих з підтвердженим ковідом, типові для штаму «Омікрон».

«Це більше ураження верхніх дихальних шляхів – нежить, біль в горлі, набряк слизової, кашель. В дітей часто спостерігається біль в животі та пронос», - пояснює Оксана Вікторівна.

Додамо, що за даними Ради Нацбезпеки та оборони медзаклади області мають 227 ліжок, розрахованих на дітей з інфекційними хворобами. На сьогодні, 27 січня, вони на 28 відсотків вже заповнені хворими на коронавірус. Наразі в області у стаціонарі від ковіду лікуються 55 дітей та ще 10 госпіталізовані з підозрою.

Про те, що в останні дні зросла кількість дітей, яких госпіталізують з коронавірусом, свідчать і дані РНБО. Адже навіть в «пікову» хвилю минулої весни, стаціонарного лікування потребували значно менше неповнолітніх. Наприклад, найбільше дітей в лікарнях було 17 квітня - 43 дитини. З них 10 з підтвердженим діагнозом та 33 з підозрою на Covid-19.

Читайте також: Чверть шкіл області перейшла на дистанційку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую