FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Травня, 2024

На Хмельниччині планують вакцинувати від поліомієліту понад 52 тисячі дітей

Оскільки проти поліомієліту не існує ліків, єдиним способом вберегтися від нього є вакцинація. Фото: ілюстративне freepik.com

Щоб запобігти новим спалахам цієї хвороби, потрібно щепити 95 відсотків дітей.

Сьогодні, 1 лютого, у Хмельницькій області стартує перший етап вакцинації від поліомієліту. Імунізувати заплановано дітей віком від шести місяців до шести років, які не отримали достатню кількість щеплень. Йдеться про понад 20 відсотків дітлахів краю. Про це розповіли у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації.

За її інформацією, вакцинація від поліомієліту є в переліку обов’язкових щеплень. Однак в усіх областях країни її рівень суттєво знизився. Це стало причиною торішніх спалахів на Рівненщині та Закарпатті. Єдиним же способом запобігти цій невиліковній хворобі — достатнє охоплення дітей вакцинацією. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує, що він має сягати 95 відсотків. Втім, Хмельниччина поки що не досягла цієї позначки.

Наразі в області щеплення від поліомієліту отримали діти віком:

  • до 1 року — 78,1 відсотка;
  • 1 рік — 62,8 відсотка;
  • 18 місяців — 83,3 відсотка;
  • 6 років — 73,7 відсотка;
  • 14 років — 73,6 відсотка.

«Таким чином понад 20 відсотків дітей і не захищені від поліомієліту. Тому впродовж кампанії з вакцинації від поліомієліту в нашій області заплановано охопити щепленнями понад 52 тисячі дітей», — зазначили у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації,

Перший етап кампанії триватиме три тижні. В його межах щеплення робитимуть інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ). Опісля розпочнеться другий етап з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

«ОПВ вводитимуть усім дітям віком до шести років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу, — пояснюють в облдержадміністрації. — На Хмельниччині необхідні вакцини наявні у достатній кількості. Вони зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні. Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії».

Нагадаємо, в Україні перший за кілька років випадок поліомієліту зафіксували у жовтні 2021-го. Спершу захворіла півторарічна дівчинка з Рівненської області. Далі медики підтвердили інфікування ще шести дітей — її братів і сестер. А 3 листопада поліомієліт зафіксували одразу у п’яти дітей на Закарпатті.

За інформацією ВООЗ, поліовірус поширюється через фекалії та слину, переважно — через брудні руки, заражену їжу та воду. Більшість інфікованих не мають жодних симптомів, окрім хіба що незначних проблем з травленням. Однак у деяких людей вірус проникає всередину нервових клітин спинного мозку, які починають поступово відмирати.

Здебільшого поліомієліт вражає дітей віком до 5 років. В одному з 200 випадків інфікування розвивається незворотний параліч. З-поміж них від 2 до 10 відсотків помирають через паралізовані дихальні м’язи. У дітей, які одужали від цієї хвороби може виникнути постполіомієлітний синдром. Він характерний відчуттям нового болю у м’язах, слабкістю або паралічем у дорослому віці.

Читайте також: В облдержадміністрації розповіли, скільки вакцинованих подолян захворіли на Covid-19