Гаряча тема:
- Війна
Життя онкохворих у Хмельницькому рятуватиме сучасний лінійний прискорювач
Для проходження променевої терапії пацієнтам не доведеться їхати в інші області чи за кордон.
Злоякісні пухлини на Хмельниччині щороку забирають близько двох з половиною тисяч життів. За інформацією Національного канцер-реєстру, наша область входить у десятку територій з найвищими рівнями смертності від онкозахворювань. Одна з причин — застаріле обладнання для променевої терапії. Розв’язати проблему покликаний сучасний лінійний випромінювач, встановлений у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі на вулиці Пілотській, 1. Його презентували сьогодні, 4 лютого, під час відкриття оновленої кімнати дистанційної променевої терапії.
Променева терапія — це один з основних методів лікування онкозахворювань. Її в Україні проводять на двадцяти лінійних прискорювачах різних виробників. Переважна більшість встановлена у приватних клініках. Натомість на Хмельниччині раніше використовували застарілий гамма-терапевтичний апарат «АГАТ-Р».
Як зазначив директор Хмельницького обласного протипухлинного центру В’ячеслав Мороз, торік у медзакладі лікувалися 1 тисяча 300 пацієнтів. Частина хворих виїхала в інші області та країни у пошуках ефективніших методів терапії. Однак невдовзі у протипухлинному центрі запрацює ліній прискорювач «Halcyon» від американської компанії «Varian Medical Systems Inc». Заплановано, що він дозволить впродовж року пролікувати як мінімум 1500-1800 людей. Через нестачу в Україні таких апаратів ймовірно за допомогою звертатимуться не лише жителі Хмельниччини, а й сусідніх областей.
Лінійний прискорювач налаштований, але для початку лікування пацієнтів ще необхідний дозвіл ДІЯРУ. Фото: автора
Лікар з променевої терапії Світлана Юрчишена розповіла, що ліній прискорювач «Halcyon» дозволяє спрямувати у пухлину максимальну дозу опромінення з мінімальним пошкодженням здорових клітин. Сама процедура триває до хвилини-півтори. Наразі такі апарати діють лише у Києві: в одній державній і двох приватних лікарнях.
«Наш ліній прискорювач вже налаштований і готовий до роботи. Але поки що не починаємо лікування пацієнтів. Спершу маємо отримати дозвіл Державної інспекції ядерного регулювання України. Ця процедура займе орієнтовно місяць, максимум — два», — зазначила Світлана Юрчишена.
Вся інформація про пацієнта й процедуру випромінювання виводитиметься на монітори. Фото: автора
За словами голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк, оновлення лікувальної кімнати для дистанційної променевої терапії протипухлинного центру фінансувалося з кількох джерел. Безпосередньо лінійній прискорювач коштував 60 мільйонів. З них 33 мільйони виділили з обласної скарбниці, а решту — медзаклад. Натомість реконструкція лікувальної кімнати та бункера увійшло до програми «Велике будівництво». Тож з держбюджету профінансували 9 мільйонів 684 тисячі, а з обласного — 1 мільйон 264 тисячі 400 гривень.
До теми: На будівництво нового корпусу обласної дитячої лікарні необхідно ще більше ста мільйонів гривень
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: