ye-logo.v1.2

Життя онкохворих у Хмельницькому рятуватиме сучасний лінійний прискорювач

Здоров'я 3458
Ліній прискорювач «Halcyon» американського виробництва наразі працює лише у трьох лікарнях України
Ліній прискорювач «Halcyon» американського виробництва наразі працює лише у трьох лікарнях України. Фото: автора

Для проходження променевої терапії пацієнтам не доведеться їхати в інші області чи за кордон.

Злоякісні пухлини на Хмельниччині щороку забирають близько двох з половиною тисяч життів. За інформацією Національного канцер-реєстру, наша область входить у десятку територій з найвищими рівнями смертності від онкозахворювань. Одна з причин — застаріле обладнання для променевої терапії. Розв’язати проблему покликаний сучасний лінійний випромінювач, встановлений у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі на вулиці Пілотській, 1. Його презентували сьогодні, 4 лютого, під час відкриття оновленої кімнати дистанційної променевої терапії.

Променева терапія — це один з основних методів лікування онкозахворювань. Її в Україні проводять на двадцяти лінійних прискорювачах різних виробників. Переважна більшість встановлена у приватних клініках. Натомість на Хмельниччині раніше використовували застарілий гамма-терапевтичний апарат «АГАТ-Р».

Як зазначив директор Хмельницького обласного протипухлинного центру В’ячеслав Мороз, торік у медзакладі лікувалися 1 тисяча 300 пацієнтів. Частина хворих виїхала в інші області та країни у пошуках ефективніших методів терапії. Однак невдовзі у протипухлинному центрі запрацює ліній прискорювач «Halcyon» від американської компанії «Varian Medical Systems Inc». Заплановано, що він дозволить впродовж року пролікувати як мінімум 1500-1800 людей. Через нестачу в Україні таких апаратів ймовірно за допомогою звертатимуться не лише жителі Хмельниччини, а й сусідніх областей.

За словами Світлани Юрчишеної, лінійний прискорювач налаштований, але для початку лікування пацієнтів необхідний дозвіл ДІЯРУ. Фото: автора

Лінійний прискорювач налаштований, але для початку лікування пацієнтів ще необхідний дозвіл ДІЯРУ. Фото: автора

Лікар з променевої терапії Світлана Юрчишена розповіла, що ліній прискорювач «Halcyon» дозволяє спрямувати у пухлину максимальну дозу опромінення з мінімальним пошкодженням здорових клітин. Сама процедура триває до хвилини-півтори. Наразі такі апарати діють лише у Києві: в одній державній і двох приватних лікарнях.

«Наш ліній прискорювач вже налаштований і готовий до роботи. Але поки що не починаємо лікування пацієнтів. Спершу маємо отримати дозвіл Державної інспекції ядерного регулювання України. Ця процедура займе орієнтовно місяць, максимум — два», — зазначила Світлана Юрчишена.

Вся інформація про пацієнта й процедуру випромінювання виводитиметься на монітори. Фото: автора

Вся інформація про пацієнта й процедуру випромінювання виводитиметься на монітори. Фото: автора

За словами голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк, оновлення лікувальної кімнати для дистанційної променевої терапії протипухлинного центру фінансувалося з кількох джерел. Безпосередньо лінійній прискорювач коштував 60 мільйонів. З них 33 мільйони виділили з обласної скарбниці, а решту — медзаклад. Натомість реконструкція лікувальної кімнати та бункера увійшло до програми «Велике будівництво». Тож з держбюджету профінансували 9 мільйонів 684 тисячі, а з обласного — 1 мільйон 264 тисячі 400 гривень.

До теми: На будівництво нового корпусу обласної дитячої лікарні необхідно ще більше ста мільйонів гривень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую