ye-logo.v1.2

Хмельниччина отримала нову вакцину від коронавірусу: яка ситуація зі захворюваністю

Здоров'я 3226
Вакцина Janssen є векторною й людині вводять лише одну дозу
Вакцина Janssen є векторною й людині вводять лише одну дозу. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Хоча вакцину Janssen в Україні зареєстрували ще торік, але раніше вона не надходила.

В Україну надійшли 100 тисяч доз бельгійської вакцини від коронавірусу Janssen. З них дві тисячі доз вже отримала Хмельниччина. З цієї нагоди розкажемо про особливості цього препарату та яка нині в області та країні ситуація з COVID-19.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, після масштабного вторгнення російських окупантів Україна безоплатно отримує вакцини від коронавірусу в межах програми COVAX. Зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив 100 тисяч доз препарату Janssen (Jcovden). Його вже розподілили між областями. Наприклад, Хмельницька отримала дві тисячі доз.

Цю векторну вакцину розробила бельгійська фірма Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson. Вона містить знешкоджений аденовірус людини, у який вмонтовано ДНК, що кодує шипоподібний білок коронавірусу. Особливість цієї вакцини полягає в тому, що людині вводиться лише одна доза, а не дві. Щоправда, щеплювати нею можна лише з 18 років.

Дослідження виробника показали, що ефективність вакцини становить 66 відсотків. Однак у 85 відсотках випадків вона має захистити від важкої форми перебігу коронавірус. Серед найпоширеніших її побічних ефектів називають біль або набряк руки у місці ін’єкції, головний біль, біль у тілі, втома й жар.

Вакцину Janssen активно використовують у США, Великій Британії, Євросоюзі, Швейцарі, Канаді... В Україні її зареєстрували ще торік. Однак фактично не використовували, бо препарат не надходив у нашу країну.

На Хмельниччині дещо зросла захворюваність на коронавірус

Згідно з останнім звітом Центру громадського здоров’я України, впродовж 15-21 серпня на Хмельниччині підтвердили 562 випадки інфікування коронавірусом. Це на 147 більше, ніж попереднього тижня. Подібне зростання захворюваності фіксується кілька тижнів поспіль. Щодо госпіталізованих, то в лікарнях перебував 111 пацієнтів з COVID-19. Для порівняння, попереднього тижня — 61 пацієнт.

Також впродовж цього часу від ускладнень коронавірусу померли троє мешканців краю. Натомість 240 подолали цю хворобу.

А загалом від початку світової пандемії на території області зареєстровано 213 тисяч 424 випадки інфікування, з яких 208 тисяч 765 людей одужали й 3 тисячі 843 померли.

Яка ситуація в Україні

Загалом в Україні протягом 15-21 серпня медики зафіксували 9 тисяч 113 інфікованих коронавірусом. Це на 3 тисячі 674 більше, ніж попереднього тижня. Найбільше виявлено в Києві (954 випадки), Чернівецькій області (879 випадків), Тернопільській області (788 випадків), Закарпатській області (752 випадки).

На жаль, впродовж минулого тижня від ускладнень COVID-19 в країні померли 23 людей. А одужали — 4 тисячі 287 українців.

А від початку пандемії в Україні захворіли 5 мільйонів 44 тисячі 941 людина, з яких 4 мільйони 922 тисячі 125 одужали й 108 тисяч 803 померли.

Читайте також: Правда чи фейк: у Хмельницькому лікарі почали видавати таблетки калію йодид

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую