ye-logo.v1.2

Захворюваність зростає: про ситуацію з ГРВІ та новим підвидом «Омікрону» на Хмельниччині

Здоров'я 1315
Зростає наразі і кількість випадків COVID-19, який входить до групи респіраторних захворювань
Зростає наразі і кількість випадків COVID-19, який входить до групи респіраторних захворювань. Фото: з архіву

В області спостерігається зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції.

На Хмельниччині фіксують зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Якщо за позаминулий тиждень, з 2 по 9 жовтня, в області було зафіксовано 6 тисяч 700 хворих, то за минулий, з 9 по 16 жовтня, - вже на 600 хворий більше. Про це сайту «Є» розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич. І додає, що епідпоріг наразі не перевищений.

Також, за його словами, зростає кількість випадків COVID-19, який наразі входить до групи респіраторних захворювань. Якщо за позаминулий тиждень було зареєстровано 636 випадків, то за минулий - 653. Микола Габрикевич додає, що протягом попередніх 2 тижнів летальних випадків на Хмельниччині від ускладнень, пов'язаних з корона вірусною інфекцією, не було. А от в Україні за цей період від COVID-19 померли 18 осіб.

Також Микола Габрикевич зазначив, що на Хмельниччині зафіксували новий підвид штаму «Омікрон» - «Еріс».

«Періодично ми робимо вибірку та доставляємо біоматеріал хворих на COVID-19 для секвенування у референс-лабораторію МОЗ України. І останні дослідження свідчать, що Хмельниччина – у переліку областей, де циркулює новий підвид штаму «Омікрон», який має назву «Еріс». Це один із 14-ти підвидів, які наразі зафіксовані в Україні», - каже Микола Габрикевич.

За його словами, за оцінками ВООЗ «Еріс» не становить великої загрози для населення (є інші штами, які агресивніші та небезпечніші), але він швидше пошкоджує та послаблює імунітет.

«Еріс» швидше вражає людей з послабленим імунітетом. А симптоми його такі ж, які були в коронавірусу і раніше. Це біль у горлі, нежить, кашель, біль у суглобах. Тож за цих симптомів краще звернутися до сімейного лікаря, який зробить тестування», - додає він.

І наголошує, що особливо людям, старшим 60-ти років, з ослабленим імунітетом та супутніми захворюваннями варто не забувати про бустерні дози вакцинації.

«Наразі в області є достатньо вакцини, розподіленої по сімейних амбулаторіях. А вакцинація від коронавірусу наразі проводиться безкоштовно», - додає Микола Габрикевич.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую