ye-logo.v1.2

Новий підвид штаму коронавірусу: на Хмельниччині виявили випадки

Здоров'я 2346
Загалом в Україні зафіксували 10 випадків захворювання на новий підвид штаму «Омікрон»
Загалом в Україні зафіксували 10 випадків захворювання на новий підвид штаму «Омікрон». Фото: depositphotos.com

Він швидше вражає імунітет.

В шести областях України зафіксували випадки захворювання на новий підвид штаму COVID-19 «Еріс». Серед них - Хмельниччина, повідомили у пресcлужбі Міністерства охорони здоров'я.

Як пояснили у відомстві, «Еріс» — це варіант штаму коронавірусу «Омікрон», який викликає захворювання COVID-19. Його виявили під час лабораторних досліджень шляхом секвенування - методу, що дозволяє вивчати мутації вірусу.

За словами спеціалістів, симптоми, які проявляються під час захворювання на «Еріс» є такими ж, як і в інших штамів COVID-19. Зокрема, це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль та лихоманка. Єдина відмінність: він швидше вражає ослаблений імунітет.

Наразі на території України виявили 10 випадків «Еріс» у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, ймовірність епідемії є низькою, адже на нього також діє вакцина.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Наразі вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною.

Читайте також: Щеплення від Covid-19: скільки потрібно для повного курсу та кому радять робити додатковий бустер

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую