ye-logo.v1.2

Кашлюк, дифтерія й правець: яка ситуація із захворюваністю на Хмельниччині та як вберегтиcя

Здоров'я 598
Дифтерії та правцю протягом 2023 та 2024 років на Хмельниччині не зафіксовано
Дифтерії та правцю протягом 2023 та 2024 років на Хмельниччині не зафіксовано. Фото: shutterstock.com

Медики наголошують на важливості вакцинації.

На Хмельниччині зростає захворюваність на кашлюк. За 6 місяців цього року в області зареєстрували 194 випадки цього захворювання, тоді як за аналогічний період 2023 року їх було 2.

Аби запобігти поширенню кашлюку, а також ще двох небезпечних інфекційних захворювань – дифтерії й правцю – на Хмельниччині триває кампанія з посилення імунізації дітей та дорослих. Про це повідомляють у Хмельницькому обласному центрі з контролю та профілактики хвороб.

Медики зазначають, що вакцинація проти кашлюка, дифтерії й правця, – єдиний спосіб уберегтися.

«Ефективність щеплення проти дифтерії та правцю становить 95-100%. Попри це, станом на 1 серпня 2024 року на Хмельниччині зареєстровано близько 700 дітей, старших 1 року, взагалі не щеплених проти кашлюку, дифтерії та правцю. Також маємо 1759 дітей і 51889 дорослих, які не отримали ревакцинації відповідно до віку», - кажуть у Хмельницькому обласному центрі з контролю та профілактики хвороб.

За словами медиків, наразі Хмельницька область забезпечена достатньою кількістю вакцин.

«Станом на 1 серпня 2024 року ми маємо: АДП – 2520 доз, АДП-М – 34650 доз, АКДП - 34200 доз. Усі вакцини — якісні та безпечні. Вони транспортуються та зберігаються з суворим дотриманням вимог «холодового ланцюга»», - інформують у Хмельницькому обласному центрі з контролю та профілактики хвороб.

Як додають у медустанові, дифтерії та правцю протягом 2023 та 2024 років на Хмельниччині не зафіксовано. Разом із тим наголошують на важливості вакцинації, зокрема, через важкий перебіг захворювання, що може призвести до смерті.

Чим небезпечні кашлюк, дифтерія та правець?

Кашлюк характеризується важкими нападами кашлю, які можуть тривати кілька тижнів або навіть місяців. Поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні інфікованої людини. Найнебезпечніший кашлюк — для немовлят, у яких він може викликати тимчасову зупинку дихання (апное). Загалом у новонароджених і немовлят хвороба має високий ризик ускладнень та смерті. Імунізація дітей вакциною АКДП — обов'язкова.

Дифтерія вражає, переважно, слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та шкіру, утворюючи характерні плівки, які можуть викликати серйозні ускладнення. Бактерія потрапляє в організм людини через дихальні шляхи, де починає виділяти токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему та нирки. Близько 20% невакцинованих хворих помирають.

Правець вражає нервову систему і призводить до сильних болючих м'язових спазмів (судом). Інфікуватися правцем можна при потраплянні збудника через рани, порізи, опіки, укуси тварин, травмування гострими предметами, уламками деревини. Смертність від правця може сягати 80%.

Читайте також: Правоохоронці розповіли про стан дітей, постраждалих під час зіткнення автобуса зі стіною на Кам'янеччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую