ye-logo.v1.2
25 Червня, 2019

Під Ярмолинцями ракетну шахту порізали на металобрухт (ФОТО, ВІДЕО)

Віктор Паламарчук Кримінал 8243 2

)

Підписатися на канал "Є" в Youtube

)

Підписатися на канал "Є" в Youtube

)

Підписатися на канал "Є" в Youtube

)

Підписатися на канал "Є" в Youtube

)

Підписатися на канал "Є" в Youtube

У райвідділку міліції та прокуратурі криміналу у цьому не вбачають.

Ось уже четвертий день бійці Ярмолинецької самооборони охороняють заповідне урочище Березина. Саме там розкопали законсервовану ракетну шахту та порізали її на металобрухт.

“До нас зателефонував невідомий та повідомив, що в урочищі Березина ведуться активні земляні роботи. Коли ми приїхали на місце, то побачили спецтехніку, газові різаки. Робітники розбивали бетон та вирізали метал, а також діставали силові кабелі. Робота у них тут кипіла, хоча ніяких дозволів вони не мали. Територія ця є заповідною зоною урочища Березина і тут ніякі роботи не можуть проводити. Організатора грабунку цієї ракетної шахти звати Володимир, більше нічого не знаємо про нього. Він найняв техніку і працівників. До нас уже приїжджали якісь чоловіки та погрожували нам”, - розповідає командир Ярмолинецької самооборони Анатолій Головко.

За підрахунками самооборонців, “чорні археологи” уже вивезли близько 40 тонн порізаного чорного та кольорового металу.

“Метал тут дуже хороший, він легований, тобто з підвищеною міцністю. Ракетна шахта будувалася у 60-ті роки, проте досі метал не поїдений іржею, у відмінному стані і силові кабелі з міді. Звідси багато вивезли металу і ще більше залишено. Чимало ракетних шахт у нашому районі розкопано і ніхто ніякої відповідальності не поніс. Лісник розповів, що чотири рази повідомляв правоохоронців, що тут незаконно ведуться земляні роботи, але правоохоронці кажуть, що нічого про це не знали”, - говорить юрист Ярмолинецької самооборони Орест Слободян.

Екологи наразі взялися за підрахунки завданих збитків та досліджують ґрунт на наявність хімічного забруднення. Проте уже зараз запевняють, що підвищеного радіаційного фону у районі ракетної шахти немає.

“Ми взяли шість об'єднаних проб на фосфор, сірку і нітрати. Ці проби рахуються умовно забрудненими, також була взята проба умовно чистого ґрунту. Порівняння відібраного ґрунту покаже на скільки вона хімічно забруднена”, - пояснює головний спеціаліст з відділу інструментального лабораторного контролю обласної Державної екологічної інспекції Ольга Розмаїта.

Різати на метал ракетні шахти на Ярмолинеччині почали за попередньої влади і у багатьох селах від них залишилися самі лише ямі. Так, “чорні археологи” допомогли “розконсервувати” стратегічні об'єкти у селах Глушківці, Вихилівка, Савинці, Соснівка Волудринці, Москалівка та Кадиївці.

“Ми зверталися до начальника міліції району, до заступника прокурора району, вони ж сказали, що складу злочину тут немає. Вважають, що збитки нанесені лише природі і екологічна служба може оштрафувати на незначні суми. Нібито у ракетної шахти немає власника. Але ж це є надра, які належать державі і відповідно все, що там є також є власністю держави. Є закон про законсервовані ракетні шахти, відповідно до якого протягом 40 років їх ніхто немає права чіпати. У того, хто проводить отакі розкопки немає ніяких дозволів, метал вивозиться і ніякі податки не йдуть ні в бюджети району, міста чи сільрад”, - обурюється керівник районної організації “Батьківщина” Лаврентій Копицяк.

Розкопки ракетної шахти в заповідному урочищі Березина стали справжнім сюрпризом для керівника Ярмолинецького лісгоспу Івана Кирилюка: “Збитки нанесені на площі близько 2,5 гектара. Ці бандюгани, окрім того, що розкопали ракетну шахту, то ще й залізли в державний заповідний фонд. Що вони тут шукали для мене поки не зрозуміло, але, я думаю, це шукачі металу. Про те, що тут ведуться земляні роботи я не знав, дізнався лише в понеділок. Про це, що тут велися розкопки, ніхто не знав. Вони скористалися, що лісника не було на місці і привезли сюди техніку. Я оглянув територію і тут явно кримінальне правопорушення, адже збитки завдані на суму приблизно 200 тисяч гривень. Ракетна точка належить міністерству оборони, у нас з ними довгострокові відносини”.

От тільки правоохоронці не зуміли встановити власника ракетних шахт та переконанні, що криміналу тут немає.

“Працівниками міліції дана інформація зареєстрована у єдиному обліку подій Ярмолинецького райвідділу. На даний час вже призначена перевірка держсільгоспінспекції, а також екологічної інспекції. Ці перевірки призначені для того, щоб встановити розмір збитків. Опісля буде вирішуватися питання про стягнення збитків з винних осіб. У межах перевірки буде також вирішуватися питання щодо порушення податкового законодавства”, - запевняє прокурор Ярмолинецького району Роман Олійник.

“Працівники опитані, техніка, яка там знаходиться, перевіряється. По іншим розкопаним ракетним точках проводилася перевірка, але вони нікому не належать, відповідно нікому матеріальних збитків не завдано і відповідальності немає. Для відкриття кримінального провадження підстав немає”, - переконаний начальник Ярмолинецького райвідділу міліції Ігор Лабань.

Попри те, що ракетна шахта будувалася у 60-ті роки, кабелі та електропроводка збереглися у хорошому стані.

Шматки уже порізаного металу.

 

 

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео