ye-logo.v1.2

Лише кожна третя квартирна крадіжка розкривається правоохоронцями (ВІДЕО)

Кримінал 3366

Найбільше злочинів “ведмежатники” скоїли у Хмельницькому.

З початку року на теренах Хмельницької області пограбовано 95 квартир і лише у 37 випадках міліціонери притягували до відповідальності злочинців. Лідером за кількістю квартирних крадіжок є Хмельницький. В обласному центрі таких правопорушень нараховується 42.

В основному крадії “тягнуть” з квартир найцінніше і малогабаритне: гроші, ювелірні вироби, побутову та комп'ютерну техніку, а також мобільні телефони.

“Як правило, злочин попередньо готують. Крадії ретельно підходять до своєї справи. Обравши якусь квартиру, злочинці оглядають вікна, намагаються розгледіти, що знаходиться у помешканні. Також вивчають двері, замки. У сусідів розпитують чи живе хтось у тій чи іншій квартирі, вставляють сірники у замки, щоб дізнатися чи ночують тут господарі. У більшості випадках крадіжками займаються іногородні - “гастролери”. Діють групами: один чергує на вулиці, інший — у під'їзді, а третій взламує двері”, - пояснює схему роботу квартирних крадіїв оперуповноважений управління карного розшуку обласного управління міліції Ігор Возій.

Ігор Возій: "З початку року зафіксовано 95 квартирних крадіжок, розкрито - 37"

Діють “ведмежатники” достатньо професійно — їм вистачає двох хвилин аби “обчистити” помешкання. “Працюють” злочинці з 9-ї години ранку до обіду, коли основна маса людей перебувають на роботі, а тому й уникають свідків.

“Крадії проникають усередину зазвичай трьома способами: підбирають ключа до замка дверей, виламують його серцевину або віджимають вікна. Якщо ви прийшли додому і побачили, що двері взламані, одразу повідомляйте міліцію і не заходьте у помешкання, адже всередині можуть бути злочинці. Окрім того, ви залишите власні сліди у помешканні, чим можете ускладнити роботу правоохоронцям та собаці, яку задіює слідчо-оперативна група”, - розповідає Ігор Возій.

Правоохоронці радять вставляти решітки на вікна, особливо, якщо ви живете на першому поверсі. Їдете на відпочинок — просіть сусідів забирати пошту. Закривайте щільно і кватирки, адже це найлегший спосіб для крадія залізти у квартиру. Справжньою панацеєю вирішення проблеми квартирних крадіжок правоохоронці вважають встановлення сигналізації.

“Відносно об'єктів, які охороняє Державна служба охорони, ефективність нашої роботи складає 99,9%. Тільки відкриваються двері у квартирі, уже спрацьовує сигналізація і наш наряд виїжджає на місце. Оперативність складає близько трьох хвилин. У Хмельницькому чергують десять автомобілів ДСО, які постійно патрулюють вулиці”, - каже заступник начальника управління Державної служби охорони Анатолій Гонгало.

Анатолій Гонгало: "Нашу сигналізацію взламати неможливо. Хоча можете спробувати"

Правоохоронці запевняють, “взламати” чи якимось чином “обійти” їхню сигналізацю неможливо. Працює вона і у разі знеструмлення будинку.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую