ye-logo.v1.2

Смерть редактора “Нетішинського вісника”: купа версій та жодного підозрюваного

Кримінал 6508
tsn.ua
Редактор “Нетішинського вісника” перестала виходити на зв'язок ще у суботу, 14 березня,. Фото: tsn.ua

Правоохоронці розслідують справу як убивство, проте припускають, що Ольга Мороз могла смертельно травмуватися з необачності.

У неділю, 15 березня, мертвою у власній квартирі знайшли головного редактора газети “Нетішинський вісник” Ольгу Мороз. За два дні слідчі у розслідування справи суттєво не просунулися. У правоохоронців чимало версій смерті журналістки, проте підозрюваних наразі немає.
“У ході проведення розтину тіла загиблої було встановлено тілесні ушкодження у вигляді перелому потиличної кістки з набряком головного мозку, що і призвело до смерті, - коментує заступник начальника слідчого управління МВС України у Хмельницькій області Сергій Кушнір. - На даний час механізму утворення цього тілесного ушкодження поки не встановлено, так як судово-медична експертиза та гістологічне дослідження ще не були проведені. За попередньою інформацією, ці ушкодження могли утворитися як при падінні, так і при нанесенні удару сторонньою особою.”

Обірваний зв'язок та життя
Редактор “Нетішинського вісника” перестала виходити на зв'язок ще у суботу, 14 березня, опівдні. За словами колег Ольги, до неї не могли додзвонитися ані працівники видання, ані рідні. А напередодні вона повідомила сестрі, що у неї планується неочікувана зустріч. З ким журналістка повинна була зустрітися, о котрій та де саме невідомо, проте у неділю, 15 березня, близько восьмої години ранку Ольгу Михайлівну знайшла мертвою її сестра.
“Потерпіла знаходилася на дивані в одній із кімнат квартири. Вона була оголеною та лежала на животі обличчям до подушки, - пояснює заступник начальника слідчого управління МВС України у Хмельницькій області Сергій Кушнір. - Об що вона вдарилася невідомо. Ольга Михайлівна могла отримати ушкодження і бути у свідомості, у безсвідомому стані або одразу померти. На даний час ми не можемо цього сказати. Час настання смерті наразі з'ясовується. Однак ознак удушення чи інших травм немає.”

Версії смерті: убивство або нещасний випадок
Правоохоронці запевняють, травмуватися таким чином головний редактор “Нетішинського вісника” могла як від удару, так і у результату падіння. Механізм отримання перелому потиличної кістки наразі невідомий.
“Це насильницька смерть, тобто смерть, яка настала у результаті отримання тілесного ушкодження, - стверджує Сергій Кушнір. - Зараз з'ясовується механізм його утворення та терміни давності травми. Але такі дані ми отримаємо лише після проведення гістологічного дослідження.”
Слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України — умисне убивство. Міліціонери припускають, що Ольга Мороз могла померти внаслідок нещасного випадку, але й розглядають версії убивства “на побутовому ґрунті, з корисливих мотивів та у зв'язку із професійною діяльністю потерпілої як журналіста”.
“Ми перевіряємо коло зв'язків потерпілої: родинні, дружні та особисті. Також вивчаємо її професійну діяльність, тобто останні матеріали, які готувалися нею і можливість їх пов'язати до вчиненого злочину”, - каже заступник начальника слідчого управління МВС України у Хмельницькій області Сергій Кушнір.
Редактор знала свого вбивцю?
До такої думки можна прийти, адже слідів боротьби у квартирі не було, вхідні двері не пошкодженні, а журналістка померла від одного удару. Тому, якщо вбивство мало місце, то Ольга Мороз сама впустила до квартири вбивцю. Одним із аргументів на користь версії убивства з професійних чи корисливих мотивів може слугувати зникнення з квартири редактора її мобільного телефону та ноутбуку.
“У квартирі обстановка не порушена, слідів, що проводився обшук чи була боротьба, не виявлено, - підтверджує цю версію Сергій Кушнір. - Серцевина замка вилучена і направлена на криміналістичну експертизу. За її результатами можна буде стверджувати у який спосіб відкривали двері: ключем, шляхом підбору чи іншими предметами. Але видимих ознак взлому не має. Двері там подвійні: внутрішні були зачинені, а зовнішні — відчинені.”
Чутки про зґвалтування редактора “Нетішинського вісника” правоохоронці спростовують, хоча й остаточного висновку не мають.
“У ході розтину тіла видимих ознак задоволення статевої пристрасті насильницьким шляхом експертом виявлено не було. Однак взято біологічні зразки, які будуть направлені на відповідне дослідження і вже за його результатами можна буде дати відповідь чи мав місце статевий акт”, - зауважив заступник начальника слідчого управління МВС України у Хмельницькій області Сергій Кушнір.
Наразі досудове слідство триває. Правоохоронці намагаються встановити усю картину цих трагічних подій.

Сьогодні ж, 16 березня, Нетішин попрощався із головним редактором "Нетішинського вісника". Поховають Ольгу Мороз на Рівненщині, звідки вона родом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую