ye-logo.v1.2

Льотчика з Хмельниччини, якого засудили за державну зраду, завербував російський священик

Кримінал 10538
Майор намагався вкрасти літак
Майор намагався вкрасти літак. Фото: unian.ua

Майор спокусився на гроші і хотів вкрасти бойовий літак.

Військовослужбовця з Хмельниччини за державну зраду засудили до 12 років тюрми з позбавленням військового звання «майор». Таке рішення виніс Старокостянтинівський районний суд.

Як повідомили у військовій прокуратурі, майор мав намір вкрасти бойовий літак та посадити його на аеродромі в м.Курськ (Російська Федерація). У 2014 році під час виконання спеціального польоту він відмовився виконувати вимогу штурмана екіпажу в скеруванні літака по запланованому курсу й ухилився від маршруту. Військовослужбовець намагався встановити контакт з невідомими особами і направив літак до лінії державного кордону з Російською Федерацією.

За словами військового прокурора Хмельницького гарнізону Олексія Стражника, 46-річний засуджений — уродженець Росії, але має громадянство України та служив у ЗСУ понад 10 років. У червні 2014 року до нього в гості приїхав брат з Російської Федерації — священик, колишній військовий, який і завербував чоловіка та запропонував перегнати літак-розвідник СУ-24М.

Представники СБУ і військової прокуратури розповіли подробиці справи

“Упродовж трьох місяців майор спілкувався з російськими спецслужбами. Листування здійснювалося через електронну пошту та Скайп. В той час його дружина з дочкою поїхали до Росії. Там їх начебто утримували силою і погрожували розправою, якщо військовослужбовець не виконає завдання. Але це не доведено, оскільки є фотографії у соцмережах, як його сім'я відпочиває у Москві та Санкт-Петербурзі, відвідує визначні місця”, - розповів Олексій Стражник.

Фактично в останній момент військовослужбовець вимушений був здійснити посадку літака на заплановану лінію польоту, не перетнувши кордону. Штурману цього літака довелося взятися за табельну зброю, однак неможливо стверджувати, що саме змусило засудженого не перетнути кордон з Російською Федерацією. У військовій прокуратурі припускають, що ймовірно, він просто не отримав сигналу спецслужб та не мав можливості самостійно дістатись до аеродромів на території країни-агресора.

“Йому обіцяли багато чого за виконання завдання, основна мотивація, звісно, - матеріальна. Це гроші, житло в Москві, робота для нього, для дружини, кар'єрний ріст”, - зазначив начальник слідчого відділу управління СБУ в Хмельницькій області Сергій Пилипчук.

Правоохоронець додає, що літак навряд чи так був потрібен росіянам. За однією із версій слідства, спецслужби Росії намагалися влаштувати показову акцію, як українські військовослужбовці відмовляються від завдання, ухиляються і дезертирують на чужу територію.

У справі опитали багатьох свідків та дослідили документи, які підтвердили, що військовослужбовець дійсно здійснив державну зраду: передав представникам Російської Федерації відомості з державною таємницею, а саме повну інформацію про план польоту військового літака-розвідника, що дало змогу іноземній державі спланувати заходи з протидії та зменшити результативність виконання спеціального завдання.

Суд визначив покарання не 15, а 12 років позбавлення волі, врахувавши характеристику і те, що у військовослужбовця на утриманні двоє дітей, що він брав участь у бойових діях. Рішення суду вступить в силу 22 липня, а до того часу майор може подати апеляційну скаргу.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую