ye-logo.v1.2
23 Січня, 2019

Активістів, яких підозрюють у вимаганні 10 тисяч доларів, взяли під варту

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Кримінал 3293
Михайлу Хабалю (на фото) та Артуру Кутею загрожує до 7 років тюрми
Михайлу Хабалю (на фото) та Артуру Кутею загрожує до 7 років тюрми. Фото: автора

Найдовше судове засідання тривало у справі обрання запобіжного заходу Михайлу Хабалю.

Хмельницький міськрайонний суд розглянув клопотання правоохоронців щодо обрання запобіжних заходів Михайлу Хабалю та Артуру Кутею. Їх, нагадаємо, затримали 6 вересня в центрі Хмельницького. Активістів підозрюють у вимаганні та отриманні 10 тисяч доларів від представника будівельної фірми «Базис».

За ці гроші, за версією слідства, вони обіцяли забудовнику, що зводить будинок на Подільській, 10/1, не заважати здійснювати свою діяльність.

Спочатку мали обрати міру запобіжного заходу Михайлу Хабалю. Утім, його адвокат не з’явився у судове засідання, а тому суддя Світлана Дручкова вирішила «притримати справу Хабаля» та розглянути міру запобіжного заходу Артуру Кутею.

Підозрюваний наполягав, аби з залу суду видалили представників преси, оскільки він не є публічною особою і погано себе почуває. «Я вже третій день голодую», - заявив Артур Кутей. Дручкова все ж таки не заборонила журналістам бути на засіданні, ось тільки проводити зйомку не дозволила. Кутей вважає себе не винним, каже, що просто був разом із Хабалем. І гроші він не вимагав, а тим паче і не брав. «Мені просвічували руки, одяг… Не світилося, бо я чистий, - сказав підозрюваний. – Кинули мене на асфальт, а, коли підняли голову, я побачив пакет з грошима. Звідки він взявся – не знаю». Артур та його адвокат просили суд випустити його під домашній арешт, тоді як слідчий – тримати під вартою, з можливістю вийти під заставу в 800 тисяч гривень.

Ухвалою суду Артура Кутея всте таки взяли під варту до 6 листопада. Він може вийти зі слідчого ізолятора, якщо за нього буде внесена застава в 400 тисяч гривень.

Суддя Світлана Дручкова майже до опівночі призначала запобіжний захід одному із затриманих.

Наступним був Михайло Хабаль. Він також не визнає себе винним. Утім, Хабалю міру запобіжного заходу обирали дуже довго. Спочатку підозрюваний заявив про відвід прокурора, згодом – відвід слідчого, і насамкінець – про відвід судді Дручкової. Суддя Місінкевич не задовольнив клопотання Хабаля.

8 вересня приблизно о 23.30 суддя Світлана Дручкова зачитала ухвалу. Михайла Хабаля також взяли під варту до 6 листопада з можливістю вийти під заставу в 400 тисяч гривень.

Обох затриманим інкримінують скоєння злочину за частиною 2 статті 189 Кримінального кодексу України. Якщо їхню провину буде доведено в суді, то санкція цієї статті передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео