ye-logo.v1.2

До організації схеми «зняття данини» з перевізників області імовірно причетні посадовці та правоохоронці?

Кримінал 5225
У Хмельницькому взяли під варту сімох членів злочинної групи, які «знімали данину» з перевізників
У Хмельницькому взяли під варту сімох членів злочинної групи, які «знімали данину» з перевізників. Фото: автора

Наразі слідство встановлює усі деталі.

Ще 5 червня правоохоронці затримали сімох членів організованої злочинної групи, які під прикриттям громадської організації «знімали данину» із перевізників області. Як повідомив Володимир Голубош, заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області, насправді причетних осіб набагато більше і у процесі слідства їх вину будуть доводити.

«Наразі усім сімох затриманим обрали міру запобіжного заходу тримання під вартою. Документування злочинної діяльності здійснювалось упродовж семи місяців. Ми мали на меті задокументувати всю сітку, а не лише обмежитись молодиками, які збирали кошти. Тому потрібно був значний термін. Є інформація щодо причетності і посадовців відповідних служб, і працівників поліції, але в процесі слідства буде з’ясовано усі обставини», - розповів Володимир Голубош.

Чи мають відношення до злочинної групи працівники Укртрансбезпеки області, заступник начальника відповідати відмовився посилаючись на таємницю слідства. Проте зазначив, що двоє організаторів злочинної діяльності віком 42 і 43 роки, уже раніше притягувались до відповідальності за майнові злочини.

Наразі розслідування здійснюється в рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 2 статті 189 (Вимагання) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років. Надалі можлива перекваліфікація провадження на більш тяжкий злочин із суворішим покаранням.

Фото: khmel.gp.gov.ua

Нагадаємо, що учасники групи розробили протиправну схему отримання грошей від перевізників міста та області. Вони вимагали у водіїв маршрутних автобусів, які заїжджали на території автовокзалу, за зупинку, посадку та висадку пасажирів сплачувати 25 гривень. На початковому етапі молодики діяли під прикриттям ГО «Сила правди», після того як виникли конфліктні ситуації, вони зареєстрували іншу ГО, яка мала назву «Сила і правда». До тих, хто відмовлявся платити «данину», застосовували погрози, насильство, пошкодження майна.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую