ye-logo.v1.2

Аферисти ошукали п’ятьох мешканців Хмельниччини

Кримінал 6290
У загальному, потерпілі втратили 64 тисячі 317 гривень та 2 тисячі доларів
У загальному, потерпілі втратили 64 тисячі 317 гривень та 2 тисячі доларів. Фото: ілюстративне з gk-press.if.ua

Шахраї використовували розповсюджені схеми обману.

Вчора, 16 вересня, правоохоронці Хмельниччини зафіксували п’ять нових випадків шахрайства. У загальному, потерпілі втратили 64 тисячі 317 гривень та 2 тисячі доларів. Про це повідомили у секторі комунікації поліції у Хмельницькій області.

«У Кам’янці-Подільському до місцевого мешканця прийшло смс-повідомлення від невідомої особи про те, що він виграв автомобіль «Рено Кенго». Не повіривши своєму щастю, чоловік перерахував аферисту 13 тисяч 838 гривень в якості оформлення необхідних документів. Після цього шахрай зник разом з виграним автомобілем», - повідомили у поліції.

А в Красилові місцевий житель хотів купити токарний станок через інтернет. Він зателефонував по номеру телефону, який був вказаний в оголошені і натрапив на шахрая. Аферист переконав чоловіка перерахувати йому на картку 10 тисяч гривень, а той відразу відправить покупку. Гроші красилівчанин відправив, а покупку так і не отримав.

Смс-повідомлення від шахрая отримала жителька села Грибенинка Старокостянтинівського району. Аферист написав, що пенсійна картка жінки буде заблокована. Жінка зателефонувала до псевдо-банкіра і надала йому усі дані своєї картки. Аферист зняв з рахунку потерпілої 18 тисяч 200 гривень.

«На гачок» шахрайок потрапила жителька Красилова, до якої підійшли дві жінки та під приводом обміну грошей на нові купюри, шахрайським шляхом забрали в потерпілої 2 тисячі доларів та 12 тисяч гривень, які красилівчанка передала особисто в руки.

Повідомлення від шахрая про виграш 100 тисяч гривень отримав вчора хмельничанин. В якості комісії чоловік перерахував аферисту 10 тисяч 279 гривень, однак обіцяного виграшу так і не отримав.

По всім випадкам шахрайства потерпілі звернулися в поліцію. Тривають слідчі дії.

У поліції запевняють, аби не стати жертвою такого шахрайства, потрібно дотримуватися декількох простих правил:

• не варто переказувати гроші наперед. Якщо просять повну передоплату, то, швидше за все, це шахраї. Є різні служби доставки, де можна розрахуватися за товар після його отримання;

• коли дають номер карти для передоплати, радимо зайти на сайт кіберполіції, де в розділі «Стоп фрауд» ви можете перевірити номери наданого вам рахунку, чи не входить він до списку шахрайських;

• якщо дуже низька ціна на товар (нижча середньостатистичної), то, швидше за все, ви потрапили на шахраїв;

• ні в якому разі не повідомляти ні номерів банківської карти, ні номерів CVV2-коду третім особам;

• не спілкуватися за номерами телефонів, які вам пропонують псевдопродавці;

• замовляючи товари чи послуги через офіційні сайти, обов'язково перевірити, чи вони не фішингові, тобто шахрайські веб-ресурси, які виманюють реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, переказів з картки на картку, замовлення квитків на різні концерти, вистави), або веб-ресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую