ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2020

Суд пом’якшив покарання винуватцю смертельної ДТП у Шепетівці

Кримінал 2202
ДТП сталася 20 травня минулого року, на проспекті Миру в Шепетівці
ДТП сталася 20 травня минулого року, на проспекті Миру в Шепетівці. Фото: hm.npu.gov.ua

Замість п’яти - до трьох років позбавлення волі.

Хмельницький апеляційний суд апеляційний суд пом’якшив покарання винуватцю дорожньо-транспортної пригоди, в якій загинув 17-річний шепетівчанин. Замість п’яти років, апеляційний суд призначив покарання обвинуваченому до трьох років позбавлення волі.

«За вироком суду першої інстанції, 20 травня 2018 року у Шепетівці апелянт-водій, не маючи посвідчення на право керувати транспортним засобом відповідної категорії, їхав за кермом мотоцикла з несправними гальмами, а на задньому сидінні віз пасажира без мотошолома. І коли водій автомобіля, що рухалося попереду в попутному напрямку, зупинився, аби пропустити зустрічний транспорт і повернути ліворуч, водій мотоцикла, порушивши правила дорожнього руху, не встиг вчасно зменшити швидкість, намагався обігнати автомобіль зліва, як наслідок, зіткнувся з ним. Аварія стала летальною для пасажира мотоциклу. Водія – Шепетівський міськрайонний суд визнав винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, що спричинило смерть потерпілого (та засудив до 5 років позбавлення волі», - повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Обвинувачений і захисник вирок оскаржили. Обвинувачений запевнив, що водій попутного автомобіля несподівано почав повертати ліворуч, без увімкненого покажчика повороту, створив небезпеку для руху мотоцикліста, тому у ДТП винен водій автомобіля, а не він. В апеляційній скарзі обвинувачений просив вирок скасувати і закрити кримінальне провадження.

В результаті розгляду справи, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку, що вирок суду в частині призначенні покарання слід змінити.

«Так, при призначенні покарання, суд апеляційної інстанції враховує, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, наслідки, що настали, особу обвинуваченого, його позитивну характеристику, думку потерпілої, яка просить пом'якшити обвинуваченому покарання, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують його покарання, а також і те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, вчинив тяжкий необережний злочин. За таких обставин, колегія суддів, вважає, що обвинуваченому слід пом'якшити покарання не змінюючи його виду», - ідеться в ухвалі Хмельницького апеляційного суду.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую