ye-logo.v1.2
29 Вересня, 2020

Посварився з матір’ю й підпалив її будинок: в Ізяславі судили чоловіка

Кримінал 2111
Обвинувачуваний стояв на подвір\'ї та спостерігав за пожежею
Обвинувачуваний стояв на подвір'ї та спостерігав за пожежею. Фото: hm.npu.gov.ua

Конфлікт стався на ґрунті суперечки за право спадщини.

Ізяславський районний суд виніс вирок місцевому жителю, який навмисно підпалив будинок матері. Попри вчинений злочин, потерпіла благала не позбавляти сина волі.

Згідно з вироком Ізяславського районного суду, подія сталася 23 жовтня 2017 року в Ізяславі. Тоді близько 15:30 обвинувачуваний посварився з матір’ю через право спадщини на її будинок. На той час він перебував у стані алкогольного сп’яніння й погрожував потерпілій розправою та знищенням її майна. Пенсіонерка злякалася й втекла від нього до сусідів.

«Натомість обвинувачуваний пройшов до веранди її житлового будинку й умисно газовою запальничкою підпалив тюль. Впевнившись, що полум’я поширюється будинком, вийшов на подвір’я, де спостерігав за пожежею», — зазначається у судовому вироку.

Як йдеться далі, чоловік не зумів довести до кінця свій злочин, адже невстановлений свідок вчасно повідомив про займання на лінію «101». Рятувальники загасили пожежу, але вогонь знищив перекриття та веранду будинку на площі 35 метрів квадратних.

Чоловіку інкримінували частину 2 статті 15 (Замах на злочин) та частину 2 частини 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Вину обвинувачуваного обтяжує той факт, що він раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжки.

У судовій залі зловмисник визнав свою провину та розкаявся про вчинене. Він пояснив, що лише хотів налякати матір, і навіть допомагав гасити займання. Потерпіла просила суворо не карати її сина, адже вона вже похилого віку й має інвалідність, тому обвинувачуваний має за нею доглядати. Крім того, пошкоджене майно вже відновлено, у чому чоловік брав безпосередню участь.

Таким чином Ізяславський районний суд позбавив обвинувачуваного волі на три роки. Проте звільнив його від відбування покарання з випробувальним терміном на ті ж три роки. Крім того, суд стягнув з нього понад 10 тисяч гривень на користь держави витрат на проведення судових експертиз.

Вирок наразі не набув остаточної сили й може бути оскарженим в апеляційному суді.

Читайте також: На Ізяславщині через необережність ледь не згоріло 15 тонн вугілля

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую