ye-logo.v1.2
8 Грудня, 2019

Ошукавши хмельницького пенсіонера, шахрай повернувся, щоб «заробити ще»

Володимир ХОЛОД Кримінал 1364
Шахрай двічі зняв гроші з банкомату, маючи пін-код від картки власника
Шахрай двічі зняв гроші з банкомату, маючи пін-код від картки власника. Фото: trabajo.excite.es

Затримати його вдалося після того, як він повернувся на місце злочину.

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, якого звинуватили в шахрайстві. Враховуючи те, що в червні 2018 року він умовно-достроково був звільнений з колонії, де відбував покарання за крадіжки на угон автівки, йому призначили новий реальний термін ув’язнення – півтора роки. Утім, невідомо, чи вдалося б його упіймати правоохоронцям, якби, можливо, не жадібність спільника, особу якого так і не встановили.

Ввечері 13 березня цього року до хмельницького пенсіонера надійшов телефонний дзвінок, у ході розмови чоловічий голос повідомив, що зараз з ним буде розмовляти його син. Як розповів потерпілий в суді, він наче почув голос сина, який сказав, що потрапив в дорожньо-транспортну пригоду, перебуває в тяжкому стані, потребує термінового лікування. На нього необхідно чотири тисячі доларів. Потім «син» сказав, що йому тяжко говорити, передав трубку «лікарю». Пенсіонер погодився допомогти сину, але сказав, що всі його гроші знаходяться на банківській картці. Невідомий йому голос у слухавці повідомив, що прийде товариш сина, якому і потрібно буде віддати картку з пін-кодом.

Згодом на порозі оселі стояв обвинувачений, який і представився товаришем сина. Взявши картку та пін-код, зник. Та через деякий час до потерпілого знову зателефонували, сказавши, що на картці є ліміт – зняти більше 10 тисяч гривень не може. Чоловік зателефонував до банку, щоб зняли це обмеження, після чого обвинувачений зняв ще 65 тисяч та 14 гривень.

Потерпілий ще не розумів, що став жертвою шахраїв. Отямився, коли повідомив про це свою колишню дружину, з якою з’ясували, що з їхнім сином, який мешкає в Санкт-Петербурзі, все нормально і в ДТП він не потрапляв. Тоді й звернулися до поліції.

Читайте також: Хмельничанин перерахував шахраю за неіснуючий автомобіль майже 110 тисяч гривень

Що ж розповів засуджений? Весною на автовокзалі в Дніпрі він познайомився з незнайомим чоловіком, обмінявся з ним номером телефона, так як останній запропонував йому роботу кур`єра. Наступного дня невідомий запропонував йому поїхати в Хмельницький, де треба забрати гроші. Хоч і зрозумів, що незаконно, але погодився. Приїхавши в Хмельницький, орендував квартиру та почекав чекати на дзвінок від знайомого незнайомця. Наступного дня той повідомив йому адресу та розповів «легенду». Забравши картку з пін-кодом, він зняв з двох банкоматів належні потерпілому 75 тисяч та 14 гривень, якими розпорядився на власний розсуд. Наступного дня йому знову зателефонува невстановлений слідством чоловік, який запропонував знову заїхати до потерпілого, якому він також вже телефонував. Цього разу з іншою байкою – 25 тисяч гривень наче виявилися фальшивими, а тому необхідно передати справжні. Погодився та пішов за грошима. Але при спробі отримати їх, був затриманий поліцією.

Як йдеться в ухвалі суду, яка оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, на квартирі, яку орендував обвинувачений, правоохоронці вилучили 15,5 тисячі гривень. Це частка тих грошей, які він зняв із картки пенсіонера.
Вироком суду шахрая позбавили волі на півтора роки. Крім цього, з нього мають стягнути 53 тисячі та 9 гривень матеріальної шкоди, яку він завдав потерпілому.

Та на вирок Хмельницького міськрайонного суду може бути подана апеляція, а тому він ще не набрав законної сили.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую