ye-logo.v1.2
27 Січня, 2020

За хакера, родом з Хмельниччини, призначили п’ять мільйонів доларів винагороди

Даша ПАСТЕРНАК Кримінал 12641
Максим Якубець проживає в Москві
Максим Якубець проживає в Москві. Фото: wired.com

Ймовірного кіберзлочинця розшукує ФБР.

Нещодавно правоохоронні органи США та Великобританії опублікували звіт про розкриття злочинного хакерського угрупування «Evil Corp». Як повідомляє «Радіо Свобода», члени хакерської групи викрали з рахунків комерційних компаній по всьому світу близько ста мільйонів доларів і здійснювали замах на розкрадання ще 220 мільйонів.

«Керівником угрупування вважають вихідця з України Максима Якубця. Американська прокуратура висунула йому заочні звинувачення. Влада США і Британії винесла рішення заморозити активи ще 17 осіб, пов’язаними з хакерським угрупованням, і шести компаній, - йдеться у повідомленні. – Також у США оголосили за інформацію, яка допоможе затриманню і засудженню лідера угрупування «Evil Corp», винагороду в розмірі п'яти мільйонів доларів».

Як пише «detector.media», за даними британської й американської влади, хакерська група Evil Corp була організована у 2009 році, коли Якубцю було 22 роки. Хакер і його спільники розповсюджували вірус під назвою Dridex в різних модифікаціях протягом декількох років.

Про те, що Максим Якубець родом з Хмельниччини повідомило інтернет-видання «ain.ua». За інформацією ресурсу, місце народження хакера – райцентр Полонне, що в Хмельницькій області.

«Йому 32 роки, в угрупуванні разом з ним також брав участь його 33-річний брат Артем Якубець - теж уродженець Полонного. Максим Якубець проживає в Москві,- пише видання. - У 32-річного хакера суперкар Lamborghini Huracan (вартість від $ 200 000), а літери на номері складаються в слово «ВОР» (злодій). Також слідчі кажуть, що він витратив на своє весілля в 2017 році більше 250 000 фунтів стерлінгів».

Журналісти сайту «Є» вирішили дізнатися, чи дійсно чоловік, якого розшукує ФБР, у минулому полончанин.

Початково ми отримали інформацію, що Максим Якубець міг навчатися у Полонській загально-освітній школі №4. Однак в шкільних архівах випускника з відповідним прізвищем адміністрація навчального закладу не знайшла. Та й вчителі, які впродовж багатьох років викладають у школі, такого учня не пам’ятають.

Пізніше нам все ж вдалося поспілкуватися з людиною, яка змогла підтвердити інформацію, що розшукуваний хакер колись проживав у Полонному. Як виявилося, він з братом Артемом навчалися в місцевій школі №5, яку пізніше закрили. За словами колишньої однокласниці одного з братів (на прохання нашої співрозмовниці, ми не називаємо її прізвище), в Росію сім’я Якубців виїхала більше двадцяти років тому.

Фото: wired.com

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую