ye-logo.v1.2

П’ять порад, як захиститися: поліція викрила хмельничанина, який продавав паролі від акаунтів у соцмережах

Кримінал 1695
Зловмиснику загрожує до 5 років ув
Зловмиснику загрожує до 5 років ув'язнення. Фото: ГУ НП у Хмельницькій області

Зловмиснику загрожує до 5 років ув’язнення.

Співробітники кіберполіції в Хмельницькій області спільно з працівниками слідчого управління та роти поліції особливого призначення ГУНП в Хмельницькій області викрили 30-річного місцевого мешканця у збуті та розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп’ютерах.

Кіберполіція встановила, що чоловік збував конфіденційну інформацію користувачів мережі Інтернет. А саме логінів та паролів доступу до різних інтернет-ресурсів: електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців.

Бази даних фігурант купував на тематичних хакерських форумах. Далі правопорушник перевіряв логіни та паролі на наявність позитивного фінансового балансу та в подальшому продавав на закритих форумах та за допомогою месенджерів.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання фігуранта. За результатом вилучено комп’ютерну техніку, накопичувачі інформації та особисті засоби зв’язку.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.

Наразі справу скеровано до суду. Чоловіку загрожує до 5 років ув’язнення.

Щоб не стати жертвами таких зловмисників, пропонуємо вам п’ять порад, як захиститися від злому акаунту

1. Використовуйте сильний пароль: будь-який пароль повинен містити як мінімум 8 знаків, серед яких великі та малі літери, цифри і символи.

2. Регулярно міняйте паролі: Міняти паролі раз в рік – нормальна практика. І не лінуйтеся вигадувати комбінації, бо видозмінені старі паролі – погана ідея.

3. Використовувати поштові сервіси лише з двофакторною аутентифікацією. Якщо на смартфоні або ноутбуці є аутентифікація за відбитками пальців, використайте її як альтернативу цифровим пін-кодами.

4. Не пересилати особисті логіни та паролі у відкритому вигляді за допомогою месенджерів.

5. Не переходити за підозрілими гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друзів (їх акаунт також може бути скомпрометовано).

До теми: Хмельничанка віддала шахраю за звільнення онука від кримінальної відповідальності 10 тисяч гривень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую