Гаряча тема:
- Війна
Псевдобанкір зняв з картки хмельничанки понад 50 тисяч гривень

Жінка стала жертвою розповсюдженої схеми обману.
Вчора, 16 квітня, до правоохоронців області надійшла три заяви про шахрайство, які сталися у різних районах області. Про це повідомили у секторі комунікації поліції у Хмельницькій області.
«Найбільшу суму коштів втратила хмельничанка, до якої зателефонував аферист і представився співробітником служби безпеки банку. Шахрай під приводом покращення захисту карток, випитавши реквізити та коди доступу з смс-повідомлень, знав з рахунку 50 тисяч 800 гривень», - повідомив старший інспектор сектору комунікації Нацполіції області Олег Поворознюк.
Жертвою інтернет-шахрая став житель Кам’янця-Подільського. За повідомленням поліції, чоловік намагався купити через інтернет спортивний килим і натрапив на афериста, якому перерахував 1898 гривень, а покупки так і не отримав.
До поліції звернулася і жителька села Варенка Летичівського району. Жінка хотіла купити через інтернет корову і домовившись про покупку з аферистом, перерахувала йому 7 тисяч гривень. В результаті залишилася і без грошей, і без корови.
За зазначеними випадками працівники поліції відкрили кримінальні провадження і наразі працюють над встановленням зловмисників.
У поліції запевняють, аби не стати жертвою шахрайства, потрібно дотримуватися декількох простих правил:
• не варто переказувати гроші наперед. Якщо просять повну передоплату, то, швидше за все, це шахраї. Є різні служби доставки, де можна розрахуватися за товар після його отримання;
• коли дають номер карти для передоплати, радимо зайти на сайт кіберполіції, де в розділі «Стоп фрауд» ви можете перевірити номери наданого вам рахунку, чи не входить він до списку шахрайських;
• якщо дуже низька ціна на товар (нижча середньостатистичної), то, швидше за все, ви потрапили на шахраїв;
• ні в якому разі не повідомляти ні номерів банківської карти, ні номерів CVV2-коду третім особам;
• не спілкуватися за номерами телефонів, які вам пропонують псевдопродавці;
• замовляючи товари чи послуги через офіційні сайти, обов'язково перевірити, чи вони не фішингові, тобто шахрайські веб-ресурси, які виманюють реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, переказів з картки на картку, замовлення квитків на різні концерти, вистави), або веб-ресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку).
Читайте також: На Хмельниччині викрили шахраїв, які продавали неіснуючі медичні маски
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: