ye-logo.v1.2

Жителька Віньковецького району обманом отримувала держдопомогу

Кримінал 3092
Віньковецький суд оштрафував жінку, що обманом отримала держдопомогу на догляд за психічно хворим чоловіком
Віньковецький суд оштрафував жінку, що обманом отримала держдопомогу на догляд за психічно хворим чоловіком. Фото: pixabay.com

Обвинувачена подала не до кінця правдиві відомості у соцзахист.

Віньковецький районний суд визнав винною 35-річну жительку району в шахрайстві. Як повідомляють у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду, жінка завдала державі майнову шкоду, коли отримувала не чесним шляхом держдопомогу.

«За вироком, жителька села на Віньковеччині у березні 2018 року подала документи про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг. Жінка проживала з чоловіком, яким мав інвалідність внаслідок психічного розладу і за висновком лікарської комісії він потребує постійного догляду», - зазначають у суді.

Додають, що згідного із законодавством, соціальна допомога призначається людині, що доглядає за психічно хворим, раз на пів року і виплачується щомісяця у грошовій формі. Тож обвинувачена подавала до державних органів документи п’ять разів. Утім, жодного не повідомила, що увесь цей час жила окремо зі своїм чоловіком і за ним не доглядала.

«Загалом жінці виплатили грошової допомоги з 1 березня 2018 року по 27 квітня 2020 року - 48 471 гривню, чим спричинили шкоду державі, в особі управління соціального захисту населення Віньковецької районної державної адміністрації на вказану суму», – зауважує суд.

У судовому засіданні свої дії обвинувачена пояснила скрутним матеріальним становищем, бо працює медсестрою і отримує мінімальну зарплату, при цьому виховує двох дітей, один з яких – з інвалідністю. Разом із тим заявила, що вину в інкримінованому злочині визнає повністю і щиро кається.

Суд визнав винною жінку у шахрайстві (частина 1 статті 190 Кримінального кодексу України) і призначив їй покарання – 850 гривень штрафу.

Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Читайте також: У Шепетівці колишнього поліцейського за зловживання впливом покарали штрафом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую