ye-logo.v1.2

Справа Софії Чорнобай: суд знову вирішував, чи брати під варту одного з підозрюваних

Кримінал 3157
Один з учасників ДТП втік з країни, а суд над іншим — досі триває
Один з учасників ДТП втік з країни, а суд над іншим — досі триває. Фото: hm.npu.gov.ua

Причиною стала його відсутність на одному з попередніх судових засідань.

Сьогодні, 10 червня, у Хмельницькому міськрайонному суді пройшло чергове засідання у справі скоєння аварії, внаслідок якої загинула одинадцятирічна дівчинка-пішохід Софія Чорнобай. Цього разу суддя розглядала можливість зміни запобіжному заходу одному з підозрюваних у скоєнні смертельної дорожньо-транспортної пригоди.

Нагадаємо, сама аварія сталася у Хмельницькому 19 жовтня минулого року. Тоді на перехресті вулиць Старокостянтинівське шосе та Водопровідна зіткнулися автомобіль «Mercedes E220» і мотоцикл «BMW». Внаслідок аварії загинула одинадцятирічна дівчинка, яка стояла на тротуарі.

Один з учасників ДТП, водій «Mercedes E220», громадянин Туреччини Абдулазіз Тукур, невдовзі після трагедії втік з території України. Тому матір загиблої Наталія Чорнобай спільно з родиною, колегами й небайдужими хмельничанами вийшла на акцію протесту до прокуратури, вимагаючи покарати винуватців аварії, а також слідчого, який, на її погляд, допоміг втекти з країни одному з підозрюваних. Подія набула резонансу й навіть Хмельницька міська рада прийняла звернення з вимогою провести об’єктивне розслідування.

Громадянина Туреччини оголосили у розшук, а суд над іншим учасником ДТП Сергієм Владико й досі триває. Наразі йому обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, тобто вдень він може ходити на роботу, а з 21:00 до 7-ї ранку — перебувати вдома. Поки що суд продовжує заслуховувати свідків. Проте під час одного з останніх судових засідань, яке проходило 3 червня, цього не вдалося зробити. Причиною стала відсутність обвинуваченого у судовій залі. Тоді ж захисник Сергія Владико надіслав клопотання щодо відводу судді Світлани Данькової.

Як виявилося сьогодні, 10 червня, це клопотання залишилося незадоволеним. Цього разу з подання прокурора вирішували можливість зміни запобіжного заходу Сергієві Владико з домашнього арешту на взяття під варту. Обвинувачений вже з’явився до суду й свою відсутність на попередньому засіданні аргументував тим, що у нього боліла нога.

«2 червня я підвернув праву ногу, яку травмував під час аварії, та впав. Після цього вона почала у мене дуже боліти, — пояснює обвинувачений. — Того ж дня я звернувся до травматолога й мені наклали гіпс. У травмпункті мені сказали наступного дня прийти до лікаря у другу поліклініку за місцем прописки, щоб той мене додатково оглянув. Я планував піти до суду, тому відвідав лікаря о восьмій ранку. Після цього в мене почала сильніше боліти нога, тому не зміг прийти на слухання справи».

Втім, його пояснення не задовольнили ні прокурора, ні адвоката матері загиблої дитини. Вони переконані, що Сергій Владико не з’явився до суду без поважних причин. Як доказ цього, прокурор надала суду письмові пояснення лікаря, який 3 червня оглядав обвинуваченого.

Зокрема, травматолог зазначив, що у Сергія Владико відсутній перелом. Проте є забій ноги з вираженим больовим синдромом. Термін лікування — до трьох місяців. Чоловік може пересуватися за допомогою милиць, але має уникати навантаження на ногу.

«У поясненні лікаря не вказується, що він призначав обвинувачуваному якийсь курс лікування чи знеболювальні препарати, — каже прокурор. — Тобто він прийшов у поліклініку лише для того, щоб отримати довідку. Після візиту до лікаря обвинувачуваний вже був вдома о дев’ятій годині й міг з’явитися до суду. Тому не розумію, яка логіка, коли болить нога, — йти за довідкою у поліклініку».

Крім того, прокурор і адвокат Наталії Чорнобай посилалися на невідповідність довідки поясненням захисника Сергія Владико, який 3 червня заявив, що його клієнт зламав ногу й не може брати участі у розгляді справи.

Тому прокурор надіслала клопотання щодо зміни запобіжного заходу. Вона вважає, що Сергій Владико може й надалі ухилятися від участі у судових засіданнях і таким чином затягувати справу та навіть втекти з країни, адже у разі доведення його вини йому загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі. Також він може впливати на покази ще не допитаних свідків. Втім, це заперечив Сергій Владико та його захисник.

Після допиту обвинуваченого щодо причин його відсутності 3 червня суддя пішла у нарадчу кімнату. Повернувшись, вона винесла ухвалу відхилити клопотання щодо зміни запобіжного заходу Сергію Владиці. За її словами, на це наразі немає законної підстави.

«2 червня Сергій Владико отримав травму, що підтверджує видана лікарем довідка. Також він повідомив свого захисника, що не з’явиться до суду. Вказані обставини були відомі слідчому та прокурору, а відповідні документи були надані суду. Тому це не дає підстави для зміни запобіжного заходу», — зачитала ухвалу Світлана Данькова.

Проте вона задовольнила наступне клопотання прокуратора щодо продовження Сергію Владико домашнього арешту на 60 днів. Також прокурор заявила, що свідки аварії через початок періоду відпусток не зможуть прийти до суду до 30 червня. Тому суддя призначила наступне засідання на 14 липня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую