ye-logo.v1.2
26 Лютого, 2020

Суд у справі Миколаїва: ексосвітянин просив не заслуховувати свідків

Кримінал 2956
Питання Миколаїву ставили представники цивільних позивачів
Питання Миколаїву ставили представники цивільних позивачів. Фото: автора

Обвинувачений визнав свою вину.

Сьогодні, 5 серпня, Хмельницький міськрайонний суд продовжив розгляд справи смертельної ДТП, яка сталася 29 травня минулого року. Тоді (нині уже ексдиректор) Департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Роман Миколаїв, сів за кермо службового легковика напідпитку й врізався у вантажівку на узбіччі. У результаті автопригоди загинули Наталія Докторук та Олександр Манзюк. Ще троє дітей та дружина загиблого з різними травмами потрапили на лікарняні ліжка.

На час слідства та судових засідань Роман Миколаїв перебуває СІЗО. У справі допитали лише одну потерпілу, решту мали заслухати на наступних засіданнях. Однак, на минулому слуханні обвинувачений заявив про заміну свого адвоката. На сьогоднішньому - уже новий захисник заявив клопотання про повне визнання провини його підзахисним. 

Наступне засідання відбудеться у вересні. Суд дослідить письмові матеріали справи

«Мій підзахисний відшкодував потерпілим майже пів мільйона гривень, які заявлені у цивільних позовах. Крім того, обвинувачений Миколаїв зобов'язується після чи під час відбування покарання відшкодовувати решту суми потерпілим, допомагатиме їм іншими способами у перенесені горя та лікування. Він щиро розкаюється і сприяє у розкритті злочину», - заявив адвокат Олександр Поліщук.

Окрім того, сторона захисту запропонувала у дослідженні доказів обмежитись показами лише обвинуваченого, не допитувати потерпілих, аби не травмувати їх. За словами адвоката, Миколаїв визнає усі наявні в справі докази й не буде їх оспорювати.

Заяви захисника не вистачило, аби представники усіх потерпілих сторін погодились із клопотанням. Вони висловили бажання почути позицію Романа Миколаїва у залі суду.

«Хочу принести вибачення. Я щиро розкаявся і готовий надавати свідчення», - зазначив ексосвітянин.

У Романа Миколаїва знову новий адвокат і, відповідно, змінена лінія захисту

Після того обвинувачений розповів про події, які сталися того дня. Близько 16.00 він на службовому авто приїхав в один із заміських відпочинкових комплексів на святкування дня народження доньки його цивільної дружини Наталії Докторук. Там випив келих шампанського і приблизно о 23.00 сів у автомобіль і поїхав в напрямку Хмельницького. В салоні автомобіля перебувало шестеро пасажирів, усі вони були не пристебнуті. Як відбулось зіткнення обвинувачений не пам’ятає.

«На момент зіткнення я не пам’ятаю, чи була там вантажівка. Я не заперечую тому, що є в матеріалах справи й довіряю свідченням усіх осіб. Я не заперечую, що вживав алкоголь», - додав Миколаїв.

Оскільки усі учасники процесу погодились із клопотанням захисту обвинувачено, то решту свідків та потерпілих заслуховувати не будуть. Надалі суд має дослідити письмові матеріали, зокрема висновки усіх експертиз, та прийняти рішення по цивільних позовах потерпілих. Останні стосуються відшкодування матеріальної та моральної шкоди на мільйони гривень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую