ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Суд у справі Миколаїва: адвокати озвучили мільйонні позови потерпілих

Кримінал 2387
Водія департаменту освіти допитали у залі суду
Водія департаменту освіти допитали у залі суду. Фото: автора

Обвинувачений не захотів щоб його знімали представники ЗМІ.

Сьогодні, 18 грудня, Хмельницький міськрайонний суд подовжив слухати цивільні позови у справі смертельної ДТП. Автопригода сталася у травні минулого року. Тодішній очільник міського департаменту освіти Роман Миколаїв на службовій автівці у стані алкогольного сп'яніння врізався у припарковану на трасі вантажівку. Внаслідок аварії двоє людей загинуло (Олександр Манзюк та Наталя Докторук) і четверо отримали травми різного ступеня.

Після вчинення ДТП Романа Миколаїва взяли під варту, де він перебуває і наразі. Справу розглядають у суді по суті. На одному зі слухань обвинувачений повністю визнав свою вину і погодився з усіма цивільними позовами, які подали до суду потерпілі. Йдеться про мільйони гривень моральної шкоди, частину з яких Миколаїв сплатив уже добровільно. 

На минулому засіданні один із представників потерпілої сторони клопотав про виклик на допит водія департаменту освіти міськради. Його прохання задовільнили і сьогодні у залі суду чоловік розповів як того дня, в післяобідню пору, Миколаїв самостійною службовою автівкою поїхав у невідомому йому напрямку і не повертався на територію департаменту. Однак водій після завершення робочого дня здав шляховий лист до бухгалтерії, згідно із яким, автівка прибула на території департаменту. Оригіналу того документу суду досі ніхто не надав.

Після допиту кермувальника, продовжили слухати цивільні позови потерпілих. Сім'я Мельників — батьки загиблої Наталі Докторук (цивільної дружини Миколаїва) просили стягнути з обвинуваченого та Хмельницької міської ради солідарно по 477 тисяч гривень моральної шкоди. Сестра загиблої - Марина Перхайло, просить стягнути з Хмельницької міськради і ексочільника департаменту освіти солідарно 500 тисяч моральної шкоди заподіяної смертю сестри та нанесення тілесних ушкоджень її племінниці.

Адвокат Манзюків висловив позовні вимоги своїх довірительок

Вікторія та Антоніна Манзюк — дочка та дружина загиблого в автопригоді Олександра Манзюка, згідно із позовами, на двох вимагають стягнути з Хмельницької міськради та департаменту освіти два мільйони гривень, з Романа Миколаїва – понад 1,8 мільйона гривень. Ще 200 тисяч гривень Манзюки просять стягнути з мототранспортного страхового бюро. Представник останнього, до речі, позивні вимоги усіх потерпілих не підтримав.

Не підтримали їх і представники Хмельницької міськради та департаменту освіти. Представники цих структур наполягали на тому, що моральна шкода має бути стягнута лише з обвинуваченого, оскільки він використав авто в робочий час у власних цілях, чим уже вчинив правопорушення. Окрім того, на момент вчинення автопригоди перебував у нетверезому стані, а це, згідно із законом, звільняє роботодавця від відповідальності відшкодовувати шкоду. Під час автопригоди обвинувачений не виконував свої трудові обов’язки.

Представниця Хмельницької міськради не підтримала жодного із позовів

Юристка Хмельницької міськради зазначила, що люди, які того вечора сіли самі в авто і посадили туди своїх дітей, бачили, що Роман Миколаїв вживав алкоголь, чим свідомо наразились на небезпеку. Представниця просила суд врахувати й те, що ті мільйони, які вимагають цивільні позивачі – це бюджетні кошти, гроші громади.

До слова, у справі проходять цивільні позови ще двох потерпілих, їх заслухають уже на наступному слуханні 18 січня.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую