ye-logo.v1.2

Річниця смертельної аварії у Хмельницькому: суд почав розгляд доказів

Кримінал 3172
Трагічна аварія сталася вже понад рік тому — 19 жовтня на перехресті вулиць Старокостянтинівське шосе та Водопровідна
Трагічна аварія сталася вже понад рік тому — 19 жовтня на перехресті вулиць Старокостянтинівське шосе та Водопровідна. Фото: hm.npu.gov.ua

Хмельницькому міськрайонному суду досі не вдалося завершити допит ще трьох свідків аварії.

Вже минув понад рік, як внаслідок аварії у Хмельницькому загинула одинадцятирічна дівчинка-пішохід Софія Чорнобай. Торік 19 жовтня на перехресті вулиць Старокостянтинівське шосе та Водопровідна зіткнулися «Mercedes E220» і мотоцикл «BMW». Для дитини, яка стояла на тротуарі, це зіткнення стало фатальним. Невдовзі водій автомобіля громадянин Туреччини Абдулазіз Тукур залишив межі України. Матір загиблої дитини Наталія Чорнобай вважає, що у цьому винні слідчі. Тому поки що судять іншого учасника ДТП — мотоцикліста Сергія Владика. Чергове засідання у цій справі відбулося сьогодні, 23 жовтня, у Хмельницькому міськрайонному суді.

Через хворобу деяких учасників справи минулі судові засідання вже двічі переносилися. Цього разу мали допитати ще трьох свідків. Проте вони з різних причин не прийшли до суду. Тому прокурор Марія Мельничук попросили змінити порядок розгляду справи й, не чекаючи на свідків, почати дослідження доказів.

Таким чином розглянули частину першого тому справи. Прокурор зачитала висновки різних експертиз. Наприклад, тих, які стосувалися дослідження Абдулазіза Тукура й Сергія Владика на стан алкогольного сп’яніння. Експертизи показали, що час зіткнення транспортних засобів водії не були п’яними.

Наразі Хмельницький міськрайонний суд встановлює вину лише одного з учасників смертельної аварії — мотоцикліста Сергія Владико (крайній зліва). Фото: автора

Наразі Хмельницький міськрайонний суд встановлює вину лише одного з учасників смертельної аварії — мотоцикліста Сергія Владика (крайній зліва). Фото: автора

Найважчою частиною судового засідання стало зачитування висновків судово-медичної експертизи щодо причин смерті Софії Чорнобай. Якщо опустити подробиці — дитина загинула внаслідок численних травм. Але смерть настала не одразу.

Слухаючи це, батьки не могли стримати сліз. Наталія Чорнобай навіть вибігла зі судової зали. За неї пішов адвокат, щоб дізнатися, чи оголошувати перерву. Зрештою матір загиблої повернулася. Вона вибачилася та пояснила, що не могла це слухати.

Також прокурор Марія Мельничук навела рапорти патрульних поліцейських, які виїхали на місце дорожньо-транспортної пригоди. За її словами, наведені ними пояснення є аналогічними до їхніх показів, які вони давали на минулих судових засіданнях. Зокрема, правоохоронці оглянули мотоцикл Сергія Владика. Пізніше вони встановили, що номер транспортного засобу не збігається зі зареєстрованим. Крім того, мотоцикл перебуває у міжнародному розшуку в базах Інтерполу.

До цього тому справи входять й відеозаписи з камер спостереження, які зафіксували момент аварії, та їхній письмовий опис. Проте переглядати відеопокази вирішили на майбутніх судових засіданнях.

Тому наприкінці засідання прокурор надала судді Світлані Даньковій клопотання продовжити Сергієві Владико запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час на 60 днів. Крім того, вона попросила забезпечити відеоконференцію з Києво-Святошинським районним судом, щоб допитати одного зі свідків.

Після завершення засідання матір загиблої дитини зазначила кореспондентам сайту «Є», що вбачає вину слідчих в тому, що Абдулазіз Тукур залишив межі країни. За її словами, за цей час у Державному бюро розслідувань досі не опитали всіх правоохоронців, залучених до розслідування.

«Поки що жодному зі слідчих не оголошено підозру, ніхто з них не поніс покарання за свої дії, — каже Наталія Чорнобай. — Минув рік, але результату розслідування їхньої роботи досі немає. Ми були двічі присутні на допитах у Держаному бюро розслідувань. І все. Продовження допитів весь час переноситься».

Нагадаємо, останнє судове засідання у цій справі відбулося 4 вересня. Проте тоді до суду не прибули троє  свідків. Тому розгляд справи перенесли на 23 вересня. Але тоді знову довелося переносити судові засідання через хворобу деяких учасників.

До того у липні суд допитав чотирьох свідків. Серед них було двоє поліцейських, які прибули на місце аварії, та двоє водії, котрі бачили її учасників.

Читайте також: Взяли під варту сільського голову, якого впіймали на хабарі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую