ye-logo.v1.2

Оренда житла й інтернет-торгівля: шахраї виманили у жителів Хмельниччини понад 120 тисяч

Кримінал 1730
Значна частина шахрайських схем пов
Значна частина шахрайських схем пов'язана з онлайн-торгівлею. Фото: ілюстративне freepik.com

Щоб заволодіти чужими грішми, зловмисники використовували різні шахрайські схеми.

До поліції Хмельниччини впродовж 1 серпня звернулося дев’ятеро жертв шахраїв. Зловмисники використовували кілька видів злочинних схем. Здавали в оренду вигадане житло й продавали товари, яких немає, та «розблоковували» банківські картки. Таким чином шахраї забрали в постраждалих понад 120 тисяч гривень. Подробиці розповіли співробітники сектора комунікації поліції Хмельницької області.

За їх словами, дві жительки області потрапили на гачок шахраїв, намагаючись орендувати житло у Хмельницькому. Вони побачили оголошення на інтернет-сайті й перерахували гроші за оренду квартир, яких насправді не існує. Таким чином 34-річна жителька одного зі сіл Новоушичини втратила 6 тисяч 200 гривень, а 50-річна хмельничанка — 12 тисяч гривень.

Ще троє людей постраждали від шахрайства, пов’язаного з банківськими чи телефонними картками. Наприклад, до жителя одного зі сіл Теофіпольщини зателефонувала невстановлена особа. Вона представилася працівником банку й під приводом «розблокування картки» випитала особисті дані. Як наслідок, зняла з рахунку чоловіка понад 37 тисяч гривень.

«До 62-річного хмельничанина зателефонувала невстановлена особа й під приводом активації телефонної картки теж довідалась його персональні дані. Таким чином він втратив понад п’ять тисяч. А у 23-річної жительки Білогірщини шахраї зняли з рахунку чотири тисячі гривень після низки дзвінків з незнайомих номерів», — зазначили у секторі комунікації поліції Хмельницької області.

Також жителі краю продовжують страждати від шахрайств, пов’язаних з онлайн-торгівлею. Так, 24-річний хмельничанин намагався придбати гуртову партію електронних цигарок, оголошення про продаж яких він побачив в одному з месенджерів. Потерпілий перерахував 7 тисяч 670 гривень, але товар так і не отримав. Понад 1 тисячу 200 гривень зняли шахраї з картки 18-річної студентки з Нетішина, яка продавала на одному зі сайтів книги.

«За такою ж схемою, надіславши фіктивне посилання на послуги доставки, шахраї зняли з рахунку 38-річної жительки Славутчини, яка продавала в мережі дитячу коляску, понад 33 тисячі гривень. Ще один 65-річний потерпілий намагався придбати в мережі автомобіль. Перерахував завдаток у розмірі 17 тисяч гривень, після чого зв’язок з продавцем перервався», — розповіли правоохоронці.

До теми: Привласнив гроші, які збирав на тепловізори: викрили псевдоволонтера зі Старокостянтинова

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую