ye-logo.v1.2

Засудили лікарку та посередника, які за гроші допомагали отримати сертифікати про вакцинацію

Кримінал 2039
Зловмисники за гроші вносили дані про вакцинацію у реєстри
Зловмисники за гроші вносили дані про вакцинацію у реєстри. Фото: ілюстративне pravda.com

Зловмисники допомагали незаконно отримати сертифікат у "Дії".

У Хмельницькому суд виніс вирок чоловіку та жінці, які за гроші вносили неправдиві дані до реєстру щодо проведення вакцинації від коронавірусної інфекції громадянами. Про це йдеться у вироку Хмельницького міськрайонного суду.

За даними суду, минулого року обвинувачений домовився з однією з місцевих сімейних лікарок щодо внесення даних до реєстру про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19 без проходження самого процесу вакцинації, з метою подальшого генерування у застосунку «ДІЯ» електронного сертифікату про вакцинацію.

У листопаді до обвинуваченого звернулася людина, яка добровільно допомагає правоохоронцям. Цей чоловік домовився з обвинуваченим за допомогою мобільного месенджеру щодо отримання сертифікату про вакцинацію без проходження самої вакцинації. Після чого перерахував обвинуваченому 2800 гривень та надіслав фотокопії своїх документів для отримання сертифікату.

Посередник передав лікарю 500 гривень та копії документів для внесення неправдивих даних у систему МІС «Медікс». Зокрема, вона записала в базі даних «eHealth», що чоловік отримав першу дозу вакцини «AstraZeneka AB». після чого, на підставі цих неправдивих даних, чоловік за допомогою застосунку «Дія» сформував COVID-сертифікат.

За місяць пацієнт за такою ж схемою отримав сертифікат про вакцинування другою дозою.

У грудні 2021 року за подібною схемою інша людина звернувся до посередника для отримання сертифікату щодо вакцинування другою дозову. Цього разу вартість “послуги” вже коштувала 3200 гривень, з яких 700 гривень передали лікарці, а в систему внесли неправдиві дані про вакцинування «Pfizer».

Зловмисники повторювали схему ще кілька разів, доки їхню діяльність не припинили правоохоронці.

І посередник, і лікарка визнали свою провину. Обох засудили до трьох років позбавлення волі умовно з іспитовим терміном, строком на півтора роки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую