ye-logo.v1.2

Хмельничанин створив вірус, який маскував під додатки до комп’ютерних ігор

Кримінал 2101
Підозрюваному може загрожувати від 10 до 15 років в
Підозрюваному може загрожувати від 10 до 15 років в'язниці. Фото: Нацполіції України

Він отримав доступ до понад десяти тисяч чужих комп’ютерів.

Кіберполіція викрила 25-річного жителя Хмельницької області на створенні комп’ютерних вірусів. Заражені шкідливою програмою пристрої потрапляли під його контроль. Таким чином зловмисник міг викрадати облікові записи та кошти своїх жертв.

За інформацією Національної поліції, підозрюваний розробив вірусне програмне забезпечення, яке позиціював як додатки до комп’ютерних ігор. Потрапивши на пристрої користувачів, програма давала можливість завантажувати та відвантажувати файли, встановлювати й видаляти програми, робити знімки з віддаленого екрана, перехоплювати звук з мікрофона та відео з вбудованих або зовнішніх камер.

Зібравши певні дані, зловмисник опрацьовував їх для подальшого викрадення облікових записів або виведення електронних коштів, які містилися на балансі таких акаунтів. Як виявилося, підозрюваний отримав доступ до понад десяти тисяч чужих комп’ютерів.

«В його оселі правоохоронці провели обшуки та вилучили техніку, яка використовувалася у протиправній діяльності. На момент проведення обшуку під контролем фігуранта перебувало майже 600 заражених комп’ютерів, до яких він міг приєднатися в реальному часі», — зазначили у департаменті кіберполіції.

Правоохоронці відкрили провадження за частиною 5 статті 361 Кримінального кодексу України. Йдеться про несанкціоноване втручання в роботу інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем. Таким чином підозрюваному може загрожувати від 10 до 15 років в’язниці. Наразі тривають слідчі дії.

Читайте також: У Волочиську затримали чоловіка, який під час застілля до смерті побив знайомого

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую