ye-logo.v1.2

Закликає захопити Україну: блогер з Хмельницького став кремлівським пропагандистом

Кримінал 3840
Працівники СБУ працюють над тим, щоб притягнути колаборанта до відповідальності
Працівники СБУ працюють над тим, щоб притягнути колаборанта до відповідальності. Фото: СБУ у Хмельницькій області

Наразі Сергій Савчук ховається у росії.

Служба безпеки України заочно оголосила підозру кремлівському пропагандисту Сергію Савчуку. Чоловік народився у Хмельницькому та був військовим. Однак у 2011 році переїхав в росію. Там блогер почав пропагувати війну проти України.

За інформацією обласного управління СБУ, після переїзду в росію Сергій Савчук почав позиціювати себе «російським публіцистом, політичним і економічним експертом». Зокрема, нині працює у ворожих пропагандистських виданнях «риа новости» і «звезда».

Ще до повномасштабного вторгнення Савчук регулярно поширював кремлівські наративи. У них ставив під сумнів існування української державності, викривлено подавав історичні та політичні факти, займався дискредитацією українців. Також «легалізовував» терористичні організації «л/днр» та окуповані українські території.

Злочинець активізував пропагандистську діяльність після 24 лютого 2022 року. У своїх публікаціях закликає до ведення агресивної війни, захоплення України та до підтримки окупантів, які знищують цивільну інфраструктуру.

«Хохли перехочуть воювати й підуть на переговори лише тоді, коли по горло нажеруться тяготами і поневіряннями, коли аж із вух полізе. Коли суспільство за тином втомиться настільки, що буде готове на що завгодно, аби більше не гули «мопеди», не бабахав останній трансформатор в області й воду щоб набирати не з річки», — процитували в СБУ слова Сергія Савчука.

Через власні багатотисячні канали у телеграмі та ютубі пропагандист масово розповсюджує відверті фейки про ситуацію на фронті, героїзує знищених рашистів та виступає з підтримкою мобілізаційної кампанії в рф.

Експертні дослідження підтвердили, що у публікаціях і виступах Савчука наявні факти злочинних дій. Тож йому заочно повідомили підозру в пропагуванні війни, за статтею 436 Кримінального кодексу України. Передбачена нею відповідальність: до двох років виправних робіт або до шести місяців арешту, або до трьох років в’язниці.

«Наразі зловмисник перебуває на території рф. Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності», — зазначили співробітники управління СБУ у Хмельницькій області.

До теми: У Хмельницькому медпрацівниця пропагувала «рускій мір» своїм пацієнтам

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую