ye-logo.v1.2

Соцвиплати, яких не існує: шахраї використовують нову схему

Кримінал 1605
Поліція закликає громадян не переходити за підозрілими посиланнями
Поліція закликає громадян не переходити за підозрілими посиланнями. Фото: ілюстративне pixabay.com

Маніпулюють виплатами дітям під час війни.

На просторах інтернету, зокрема у соціальних мережах, почали поширювати неправдиву інформацію щодо виплат українцям з неповнолітніми дітьми. Шахраї обіцяють «одноразову матеріальну допомогу у розмірі 6 тисяч 600 гривень», натомість списують гроші з банківських карт. Про це інформують у Центрі протидії дезінформації.

Щоб інформація була більш правдоподібною, зловмисники вдаються до маніпуляції законами України, яких не існує. Зокрема, посилаються на нібито ухвалений Верховною Радою України закон №2708 - 267 «Про виплату грошової допомоги усім громадянам України».

«Існує Закон №2708 «Про працю». Зловмисники навмисно використали схожі цифри у своєму повідомленні, щоб ввести людей в оману. Окрім цього, перейшовши за посиланням з цього повідомлення, людина або потрапляє до сумнівного Telegram-каналу, або надає невідомим особам дані банківської карти, з якої шахраї в подальшому знімають гроші», — пояснюють дії шахраїв у Центрі протидії дезінформації.

Поліція закликає громадян не переходити за підозрілими посиланнями. А у разі їх виявлення — залишити скаргу та заблокувати сторінку, з якої розповсюджується повідомлення. Також не слід нікому передавати дані своєї банківської картки та рахунків.

Читайте також: Водій мотоблока, який давав гроші поліцейським, має сплатити штраф

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую