ye-logo.v1.2

Інтернет-шахраї викрадають гроші, які люди збирають на потребу ЗСУ

Кримінал 1201
Коли шахраї дізнаються, що це донати на ЗСУ, пропонують посилити захист банківського рахунку
Коли шахраї дізнаються, що це донати на ЗСУ, пропонують посилити захист банківського рахунку. Фото: ілюстративне з мережі

Як працює схема та як від неї вберегтися - розповіли правоохоронці.

Тепер псевдобанкіри добралися і до гаманців українців, які займаються благодійними зборами коштів на потреби ЗСУ. Зловмисники дізнаються номер телефону організаторів зборів, телефонують і представляються працівниками служби безпеки банку або відділу фінансового моніторингу банку. Зазвичай під час такої телефонної розмови шахраї випитують звідки надходять кошти на рахунок. А коли дізнаються, що це донати на ЗСУ, пропонують посилити захист банківського рахунку.

Далі схема стандартна, розповідають у дописі правоохоронці, у вас випитують реквізити платіжної картки, логін та пароль до інтернет-банкінгу. Іноді просять продиктувати одноразові паролі, які надсилає банк у повідомленнях.
Щоб не зловитися на гачок інтернет-шахраїв, необхідно пам'ятати декілька правил, які допоможуть вам бути свідомими та зберегти свої кошти. Отже:

  • якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, який зазначений на платіжній картці. Таким чином ви будете знати, що з вами розмовляє справжній працівник банку;
  • нікому не повідомляйте логін і пароль до інтернет-банкінгу;
  • завжди тримайте в секреті смс-код від мобільного оператора.

Додатково, є можливість захистити свій фінансовий номер, перейшовши на контрактну форму обслуговування з вашим мобільним оператором чи зареєструвати свій номер за паспортом.

У відомстві нагадують: якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв'язку на сайті кіберполіції за посиланням або повідомте про про ваш випадок за номером телефону 0 800 505 170.

Читайте також: Інвестиція в криптовалюту обійшлася хмельничанці втраченими заощадженнями

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую