ye-logo.v1.2

Збив на смерть військового: Хмельницький суд виніс вирок водію

Кримінал 1495
Нагадаємо, аварія, в якій на піходіному переході загинув військовий, сталася в Хмельницькому 1 травня 2023 року
Нагадаємо, аварія, в якій на піходіному переході загинув військовий, сталася в Хмельницькому 1 травня 2023 року. Фото: Хмельницька обласна прокуратура

Прокуратура оскаржувала вирок суду першої інстанції.

Хмельницький апеляційний суд розглянув скаргу прокурор стосовно вироку міськрайонного суду, який водія «Опеля» визнали виними в аварії, яка забрала життя військового, а ще двоє людей – працівниця поліції та військовослужбовець, отримали травми. Судом першої інстанції чоловіку призначили 5 років позбавлення волі, без позбавленням права керування транспортними засобами, але звільнили з випробовуванням зі встановленням іспитового строку 1 рік та 6 місяців.

Нагадаємо, подія сталася першого травня минулого року в Хмельницькому. Тоді «Опель» на вулиці Тернопільській на пішохідному переході збив трьох людей - 31-річну працівницю поліції та двох 45-річних військовослужбовців. У результаті аварії один із військових загинув.

В апеляційному суді прокурор просив ухвалити новий вирок – позбавити волі водія на чотири роки позбавленням права керування транспортними засобами на рік.

«Свої вимоги прокурор аргументує неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність та невідповідністю призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого через м`якість, - йдеться у вироку, який оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень. - Вважає, що висновок суду про можливість виправлення обвинуваченого без реального відбування призначеного покарання в виді позбавлення волі та без позбавлення права керування зроблений без належного урахування обставин кримінального провадження, тяжких наслідків, що настали, зокрема, у виді смерті потерпілого. Вважає висновки суду про призначення обвинуваченому покарання не обґрунтованими, не вмотивованими належним чином».

У підсумку апеляційну скаргу прокурора задовольнили частково. Вирок Хмельницького міськрайонного суду скасували в частині призначеного йому покарання. Та призначили покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік. На підставі статті 75 Кримінального Кодексу України звільнили чоловіка від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням тривалістю один рік та шість місяців.

Вирок суду набрав законної сили. Але може бути оскаржений безпосередньо до Касаційного кримінального суду

Верховного Суду протягом трьох місяців.

Читайте також - Смертельне катання на надувних санях на Хмельниччині: водій отримав вирок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую