ye-logo.v1.2

У соцмережах масово публікують сторіси про збір грошей для України, які є фейковими

Допомога 5239
Фільтруйте інформацію, читайте офіційні джерела
Фільтруйте інформацію, читайте офіційні джерела. Фото: з фейсбука

Щоб дійсно допомогти армії, Національний банк відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії.

Зараз інстаграмом несеться масове додавання отакої сторіс від компанії Plant A Tree Co нібито зі збором коштів для України. Це шахраї, повідомляє інтернет-видання "Нота Єнота", тому повидаляйте це, якщо ви запостили і відпишіться від них.

"Компанія Plant A Tree Co прикривається хорошою метою висадити 4 млн дерев, але насправді має дуже сумнівну репутацію і використовує чужі інфоприводи задля розкручування своєї сторінки. Вони нібито збирають кошти для української організації razom.for.ukraine, але українська організація нічого про це не знає, - йдеться у повідомленні. - Ви клікаєте на сторіс, підписуєтеся на їхні сторінки і нібито компанія виділяє за 1 клік один цент. Інстаграм-сторінка показує, що «готова» виділити 10 тисяч доларів для української організації в підтримку України, проте. Ще раз: українська організація про це не в курсі. Її іменем просто скористалися. Зараз українці і не лише наклікали допомоги майже на 300 тисяч доларів. Тобто, все, що вище 10 тисяч доларів - це просто ствоорення інформаційного шуму і розкуручування пабліка. Помножте - і зрозумієте, як зросла активність "компанії". Ми не знаємо, хто і яким чином адмініструє цю сторінку, чи виділить заявлені 10 тисяч доларів ця компанія і якщо так, то куди підуть кошти і чи підуть вони взагалі".

Також Plant A Tree Co також збирає донейти, але теж невідомо, яким чином їх адмініструють і розподіляють. На сайті є постійні збори коштів для різних ситуацій та країн. Граючи на актуальних темах, зараз це тема війни в Україні, компанія по факту розкручує власну сторінку. Немає жодних доказів того, що компанія робила перекази на чужу сторінку. Це сайт електронної комерції, який продає пластикові браслети і стверджує, що садить дереву за кожну покупку.

Ми ж додамо, Національний банк України ухвалив рішення відкрити спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України. Таке рішення ухвалене у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні, збройною агресією РФ та небезпекою для державної незалежності України, її територіальної цілісності.

Про відкриття спецрахунку повідомив Голова Національного банку України Кирило Шевченко у своєму відеозверненні зранку 24 лютого.

Реквізити офіційного спеціального рахунку: UA843000010000000047330992708

Рахунок – мультивалютний, він створений та відкритий як для переказу коштів від міжнародних партнерів та донорів – у іноземній валюті (долари США, євро, британські фунти), так і від українського бізнесу та громадян – у національній валюті.

Читайте також: "Відео у WhatsApp може зламати ваш телефон" - хмельничан попереджають про фейк

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую