ye-logo.v1.2

Разом до перемоги: хмельницька пекарня безкоштовно роздає хліб переселенцям

Допомога 3724
У Хмельницькому крафтова пекарня випікає соціальний хліб для людей, які через війну залишили свої домівки
У Хмельницькому крафтова пекарня випікає соціальний хліб для людей, які через війну залишили свої домівки. Фото: автора

Хмельничани випікають хліб за бабусиними рецептами, щоб поділитися з тими, хто потребує.

У Хмельницький щоденно прибувають сотні переселенців. Через бойові дії багато з них залишилися без власних домівок та засобів для життя. Тож поки українські захисники боронять рідні землі на передовій, хмельничани намагаються підтримати тих, хто через війну опинився в скрутному становищі.

З початком широкомасштабної війни безкоштовний хліб переселенцям у Хмельницькому видає крафтова пекарня «Млин bakery». Щодня випікають від шістдесяти до ста буханок соціального хліба.

Як розповідає один із співзасновників пекарні Борис Таращан, вони налагодили співпрацю з громадськими організаціями та волонтерами. Ті організовано розвозять хліб у центри, де перебувають тимчасово переміщені українці. Також частину соціальної випічки роздають безпосередньо у руки тим, хто того потребує.

«З першого дня війни ми створили ініціативу соціального хліба. Підтягнули до роботи громадську організацію, яка працює з переселенцями. Ми їм вранці видаємо частину свіжоспеченого хліба, вони його розвозять куди треба. Іншу частину роздаємо людям, які потребують», - каже Борис.

Пекарня вже більше двох років у місті виготовляє різні види крафтової випічки.

Як зізнається підприємець, тої кількості соціального хліба, який вони випікали, донедавна вистачало. Але після того, як в соцмережах з’явилося відео про їхню акцію, до пекарні масово ринули місцеві пенсіонери.

«Раніше все було спокійніше, а зараз різкий наплив пішов. Ми фізично більше не справляємося, бо ж треба ще видати замовлення для наших гостей. У нас немає об’ємів заводу, все робиться руками. А вчора до нас прийшло 60 чи 70 людей. І видно, що для більшості з них це не є необхідність, - додає чоловік - На жаль, наші люди виявилися не готовими до такої благодійності. Багато не розуміють ситуацію в країні. Замість того, щоб бути максимально раціональними, вони думають, як обійти правила і схитрувати. В той час, коли є інші, які дійсно потребують елементарного».

Війна триває, і кожен має допомагати на шляху до перемоги.

Попри складнощі, соціальний хліб у Хмельницькому продовжують видавати. Отримати його можна щодня з 15-ої години у пекарні «Млин bakery», яка розташована на першому поверсі «ЦУМу».

Однак, активісти нагадують: кількість безкоштовного хліба лімітована, а їхня акція була першочергово орієнтована на переселенців. Поки триватиме війна, вони продовжуватимуть допомагати людям, які через війну опинилися в нашому місті.

У майбутньому ж ініціативу хочуть зберегти й адаптувати під сучасні вимоги.

Читайте також: Київські митці у центрі Хмельницького створюють масштабний мурал

Поки триватиме війна, соціальний хліб переселенцям будуть далі випікати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую