ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Київські митці у центрі Хмельницького створюють масштабний мурал

Суспільство 2903
Стіну прикрасить жінка з мечем і крилами
Стіну прикрасить жінка з мечем і крилами. Фото: автора

Патріотичний стінопис з’явиться на вулиці Соборній.

Кілька днів тому у Хмельницькому розпочали роботу над створенням яскравого патріотичного муралу. Масштабний малюнок, на якому буде зображена українка з мечем і крилами лелеки, наносять на фасаді приміщення міського ЦНАПу. Творцями стінопису стали гості зі столиці, які через війну були вимушені тимчасово покинути рідні домівки.

Як розповідає авторка ідеї Євгенія Фуллен, на стіну перенесуть фотографію, зроблену нею восени минулого року.

«Зображена жінка символізує Україну – Україну нову, Україну вільну, Україну непереможну. Ця фотосесія відбулася в вересні, коли я готувалася робити мурали по Києву. У нас в столиці залишається поки нереалізований проєкт – найдовша цільна композиція з муралів на казкову українську тематику. На жаль, там зараз немає можливості робити будь-які проєкти, тому другий патріотичний мурал буде в Хмельницькому», - каже Євгенія.

Зображення цієї дівчини перенесуть на стіну. Фото надала Євгенія Фуллен

Приміщення ЦНАПу обрали, оскільки тут щодня проходить велика кількість людей. Місцева влада позитивно відреагувала на подібну ідею.

Нині над стінописом продовжує працювати архітекторка з Києва Олена Янко, яка займається професійним розписом інтер’єрів і муралів. Мисткині активно допомагає малювати маленький син Роман. Долучаються до роботи й волонтери та перехожі хмельничани.

 

Наразі автори займаються нижньою частиною забраження.

«Почали малювати чотири дні тому, але дуже залежимо від погоди. Крім того, є проблема з комендантською годиною, щоб в темну пору через проектор перенести основне зображення на поверхню, - говорить Олена. - Але нам багато допомагають. Волонтери приходять малюють, дуже допомагає Антоніна Гжегожевська – художниця з вашого професійного ліцею. Перехожі пропонують свою допомогу. Навіть бабуся, яка проходила поруч, питала чи можна їй теж малювати».

Митці планують, що повністю роботу над проєктом завершать протягом двох тижнів.

Читайте також: «Українська музика стала потрібна в усьому світі» - видатний композитор розповів про евакуацію до Хмельницького і культурний фронт

Допомагають малюватти навіть дітлахи.

Син Олени - Роман теж долучився до роботи.

Для завершення муралу потрібно орієнтовно два тижні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую