ye-logo.v1.2

На Чемеровеччині запрацював найпотужніший в Україні солодовий завод

Економіка 1785

Власне, завод почав працювати ще в січні минулого року, в кінці грудня об’єкт повністю здали в експлуатацію. Але урочисте відкриття відбул

Загалом за рік Чемеровецький солодовий завод ЗАТ «Оболонь» може випускати 120 тисяч тонн солоду, для чого переробляє 180 тисяч тонн ячменю (за добу – 450 тонн). Це четвертий солодовий завод компанії «Оболонь». Як зазначив почесний президент ЗАТ «Оболонь», народний депутат України, наш земляк Олександр Слободян, з введенням у дію цього підприємства компанія повністю забезпечена власним солодом.
У тому, що цей промисловий гігант осів саме на Хмельниччині, заслуга Олександра В’ячеславовича, який не забуває своєї батьківщини та земляків. Солодовий завод у Чемерівцях – не перше підприємство «Оболоні» на теренах нашої області. Першим на Хмельниччині був Красилівський завод напоїв, на якому працює близько 800 чоловік і яке є одним з найпотужніших підприємств на Хмельниччині. Під егідою «Оболоні» працює кілька агрофірм, є науково-виробнича асоціація, яка займається селекцією пивного ячменю (на плантаціях поруч вирощують ячмінь 66 сортів), насіннєвий завод. Крім того, у Городку незабаром працюватиме фірма з переробки відходів виробництва (ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаса) на пальне.
Новозбудований гігант займає 11 гектарів землі (усього підприємству виділили 30 гектарів) і забезпечив роботою 450 чоловік. Більшість фахівців – молоді, адже досі у Чемерівцях таких спеціалістів не було – довелося довчатися, перенавчатися, здобувати новий фах. Щодо обладнання, то воно – найсучасніше й найновіше – яке тільки є у світі. Й технології використовуються найпередовіші. Для комплектації виробництва обрали провідні світові компанії. Основне обладнання – німецьке, очисні споруди – голландські. Більшість відходів виробництва використовується у сільському господарстві для відгодівлі тварин. Вода, яку використовували у виробництві, очищається на найсучасніших очисних спорудах. Очистка настільки якісна, що воду можна знову використовувати у виробництві.
«Цей завод – потужний поштовх для розвитку сільського господарства, – зазначив Олександр Слобо- дян. – Крім того, наше підприємство – новатор у галузі. Технологія і обладнання – найсучасніші в Європі. І навіть відомі західні фірми, побачивши завод у Чемерівцях, планують побудувати аналогічний у Франції». Як зазначив директор підприємства Михайло Загородний, передбачено розширення підприємства. Найближчим часом це – будівництво елеватора.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую