ye-logo.v1.2

Прокуратура добилася виплати зарплат 700 робітникам

Економіка 2849
prok-khm.gov.ua
Фото: prok-khm.gov.ua

У прокуратурі Хмельницької області відбулось розширене засідання колегії, на якому розглянуто стан законності та прокурорського нагляду за додержанням вимог законодавства про оплату праці і пенсійного страхування.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області повідомляє, що у ній взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Гаврішко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в області Ольга Заярнюк, керівники контролюючих та правоохоронних органів, прокурори міст і районів, працівники апарату прокуратури.
«Додержання конституційного права громадян на оплату праці є головним пріоритетом у діяльності органів прокуратури, - зазначив прокурор області Сергій Соляр. – Незважаючи на те, що в регіоні діє низка органів контролю, які покликані забезпечити законність у цій сфері, прокуратура залишається найбільш дієвим та ефективним механізмом захисту прав громадян на оплату праці».
Встановлено численні факти умисної невиплати заробітної плати, приховування її реального розміру, нелегальні трудові відносини. Реагуючи на ці порушення, у поточному році прокурорами розпочато 7 кримінальних проваджень, внесено 44 подання, з яких вже 40 задоволено, відшкодовано більше 2,5 млн. гривень заборгованої заробітної плати понад 700 працівникам.
Через несвоєчасну виплату заробітку зростає заборгованість і до Пенсійного фонду. Самотужки Головному управлінню Пенсійного фонду в області цю проблему не подолати, вважає С.Соляр. Тому за наслідками реагування у сфері пенсійного забезпечення прокурорами порушено 4 кримінальні провадження, до відповідальності притягнуто 10 посадових осіб, відшкодовано понад 176 тис. гривень недоїмки.
Попри це, борг із зарплати у нашому краї на сьогодні ще сягає 15 млн. гривень, найбільше - у галузях промисловості, транспорту, будівництва. А основною причиною росту боргів перед працівниками, на переконання першого заступника прокурора області Руслана Мартиненка, є невиконання вимог законів керівниками саме приватних підприємств. А органи державного контролю, виконавчої влади та самоврядування працюють не на повну потужність.
Крім того, гостроти проблемі додає прихована заборгованість. Наприклад, прокурор Білогірського району встановив укривання 115 тис. гривень заборгованої заробітної плати на одному з приватних підприємств. І тільки після того, як за цим фактом було порушено кримінальне провадження, зарплатний борг 59 працівникам погасили повністю.
Так само довелось утрутитись прокурору м.Хмельницького, щоби керівник товариства виплатив своїм підлеглим 160 тис. гривень заробітку. За поданням цього ж прокурора погашено 549 тис. грн. заборгованості із зарплати комунального підприємства міської ради. А з приходом на посаду нового прокурора м.Нетішина борг із зарплати зменшився на 215 тис. гривень.
Прокурор області піддав справедливій критиці роботу правоохоронних органів щодо застосування кримінально-караних заходів впливу до винних посадовців, які допустили безпідставну невиплату.
«Люди, в котрих зарплата інколи є єдиним джерелом доходу, змушені чекати виплати заборгованості місяцями і надіятись на наше реагування. А правоохоронці, - зауважив С.Соляр, - не поспішають направляти до суду обвинувальні акти стосовно боржників». Він поставив чітку вимогу працювати на один результат: повне погашення боргу із зарплати і притягнення винних до відповідальності.
На колегії заслухали пропозиції присутніх керівників влади та контролю, звіти окремих прокурорів. У підсумку погодили заходи, які дадуть можливість суттєво покращити захист конституційних прав громадян на своєчасну винагороду за працю. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую