ye-logo.v1.2

Приміські потяги «дорожчати» не будуть

Економіка 1372

Головне управління економіки облдержадміністрації каже, що залізниця і так залишається прибутковим комунальним підприємством

Щоправда, за словами начальника Жмеринської дирекції залізничних перевезень Південно-Західної залізниці Анатолія Любініна, прибутковості підприємству вдається досягти лише за рахунок надання інших послуг перевезення та фактичної відсутності будь-яких ремонтних робіт. Ось і в цьому році видатків на ремонт потягів чи шляхів, каже Анатолій Олексійович, державою не передбачено. Днями відбулося громадське обговорення щодо надання погодження на підвищення тарифів на перевезення пасажирів у приміському залізничному транспорті Жмеринській дирекції залізничних перевезень Південно-Західної залізниці.
За словами Анатолія Любініна, приміські перевезення залишаються збитковими і, щоб зробити їх рентабельними, необхідно підвищити плату за проїзд у декілька десятків разів. Проте, «приміська залізниця» залишається соціальним видом транспорту і повинна бути доступною для малозабезпечених верств населення. Отож підвищення, на необхідності якого наголошував пан Любінін, буде незначним. Наприклад, в разі погодження підвищення тарифів, за квиток до Шепетівки доведеться сплатити 9 гривень. І це при тому, що дістатися у цьому ж напрямку автобусом можна за 24 гривні. Між іншим, про доцільність підняття тарифів заявили під час обговорення й представники обласної влади. Проте, в головного управління економіки є запитання до наданих залізницею матеріалів щодо економічного обґрунтування доцільності підвищення тарифів. Зокрема, питання стосуються методики підвищення тарифів, тобто, системи формування ціни.
Щодо присутніх на обговоренні представників громади, то вони, в принципі, погодилися з необхідністю підвищення тарифів. На думку мешканців області, головне, щоб потяги курсували регулярно, згідно з розкладом, а умови перевезення покращилися. В результаті, присутні зійшлися на тому, що тарифи залишаться на попередньому рівні, поки залізниця додатково не обґрунтує механізм підвищення тарифів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую